Klub PGE Atom Trefl Sopot oficjalnie poinformował o zmianach jakie zaszły w zarządzie klubu.

 Z funkcji prezesa klubu zrezygnował Roman Szczepan Kniter, piastujący tę funkcję od 2013 roku. Jego miejsce zajął Marek Wierzbicki. Nowym wiceprezesem został dotychczasowy dyrektor zarządzający – Bartosz Kurnatowski.

Obejmowałem funkcję prezesa PGE Atomu Trefla Sopot w marcu 2013 roku i dziś dzięki sumiennej, wspólnej pracy klub działa wzorowo. Po drodze zbudowaliśmy mocną jednostkę patrząc pod kątem sportowym i organizacyjnym, czego dowodami są sukcesy na obu tych polach – z jednej strony medale, z drugiej różne wyróżnienia dla samego klubu i zaufanie silnych sponsorów. W mojej ocenie minione 3 lata były więc na pewno udane. Zostawiam klub w dobrej kondycji finansowej w rękach profesjonalistów, którzy go już znają i będą nim kierować z pozycji nowego zarządu. Wiem, że nie tylko będą kontynuowali proces budowy tej marki, ale też wniosą nowe pomysły i dynamizm w działaniu – powiedział Roman Szczepan Kniter.

W okresie piastowania przez Knitera funkcji prezesa, klub dobrze spisywał się zarówno w rozgrywkach ligowych, jak również na poziomie europejskim.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Kibicom za te lata wspólnego dopingu. Dziękuję też wszystkim zawodniczkom i trenerom oraz pracownikom, współpracownikom, kontrahentom za zaufanie i wiele wspólnych emocji oraz wspaniałe sukcesy sportowe. Szczególnie dziękuję wszystkim naszym sponsorom na czele z PGE Polską Grupą Energetyczną, którzy w ciągu tych wszystkich lat zawsze wspierali drużynę i w praktyce realizowali strategię długoterminowej współpracy oraz systematycznej działalności na rzecz środowiska Pomorza poprzez marketing sportowy – podsumowuje ustępujący prezes i dodaje: – Ja sam nie rozstaję się z klubem, ponieważ jako prezes zarządu Trefla SA, jednego ze sponsorów tytularnych klubu, nadal będę wspierał rozwój PGE Atomu Trefla, ale oczywiście już w innej roli i na zupełnie innych płaszczyznach.

Nowy prezes od listopada 2015 roku pełnił funkcję wiceprezesa klubu. W dotychczasowej karierze zasiadał także w Radach Nadzorczych  Trefla Gdańsk SA oraz Trefla Sopot SA. Ukończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra ekonomii.

Dziękuję radzie nadzorczej spółki za powierzenie mi tej odpowiedzialnej funkcji w zarządzie klubu. Mogę zapewnić, że będę starał się kontynuować działania mające na celu dalszy rozwój naszego klubu, gdyż według mnie kierunek obrany 3 lata temu jest właściwą drogą. Moim marzeniem jest aby za kilka lat w naszym podstawowym składzie były nasze wychowanki lub zawodniczki z regionu Pomorza – powiedział Wierzbicki.

Finansowo klub jest bardzo stabilny, organizacyjnie także wszystko działa bez najmniejszego zarzutu. Mimo tego nie spoczywamy na laurach, tylko z roku na rok wciąż staramy się rozwijać i udoskonalać nasze działania. Będziemy je więc kontynuować i realizować z najwyższą starannością – mówi nowy wiceprezes PGE Atomu Trefla Bartosz Kurnatowski .

info: atomtrefl.pl