Lorenzo Micelli podpisał dziś nowy kontrakt z Developresem SkyRes Rzeszów. Umowa z włoskim szkoleniowcem będzie ważna przez kolejne dwa sezony.

Lorenzo Micelli urodził się 24 października 1970 roku we włoskim Urbino. Pierwszym przystankiem w jego trenerskiej karierze było  Robur Tiboni Urbino, które objął w 1996 roku. Od 2002 roku był członkiem technicznym kobiecej reprezentacji Włoch, a cztery lata później został jej drugim szkoleniowcem. Micelli ma w swoim dorobku medale ligi włoskiej, tureckiej i polskiej. Z Włoszkami zdobył także mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy, a także srebrne i brązowe krążki World Grand Prix. W 2009 roku na swoim koncie zapisał też srebrny medal Uniwersjady w Belgradzie.

– Bardzo się cieszymy, że w dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę na najbliższe dwa sezony z trenerem Lorenzo Micellim. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonał do tej pory z naszą drużyną, a także z miejsca, które obecnie zajmujemy w ligowej tabeli. Jednocześnie podkreślamy, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa i nie składamy broni przed najbliższymy pojedynkami. Trener Micelli ze swoim doświadczeniem wniósł do zespołu dużo spokoju i pozytywnej energii. Wiążemy z nim bardzo duże nadzieje na obecny i kolejne sezony. – mówi prezes rzeszowskiego klubu, Rafał Mardoń. 

Pod wodzą włoskiego trenera rzeszowianki zanotowały sześć ligowych wygranych i dwie porażki. Siatkarki Developresu plasują się obecnie na czwartej pozycji w tabeli ORLEN Ligi. W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej zmierzą się we własnej hali z Impelem Wrocław.

źródło: developres.rzeszow.pl