ORLEN Liga: Kapitan reprezentacji Holandii wzmacnia szeregi Chemika!

Chemik Police ma nową przyjmującą. Została nią reprezentantka Holandii Maret Balkestein-Grothues!

Do drużyny aktualnych Mistrzyń Polski zawodniczka trafiła z tureckiego Fenerbahce Stambuł. Z tą drużyną zdobyła mistrzostwo oraz Puchar Turcji.

Po zakończeniu sezonu zadeklarowałem, że chcemy odmłodzić naszą kadrę. Staramy się robić transfery z głową, w porozumienia ze sztabem szkoleniowym i dyrektorem zarządzającym. Najważniejsze, aby brać pod uwagę możliwości budżetowe zagwarantowane przez Grupę Azoty i pozostałych partnerów. Dlatego razem z Radą Nadzorczą przyglądamy się nowym kontraktom i trzymamy rękę na pulsie – mówi Paweł Frankowski, prezes.

Na chwilę obecną na pozycji przyjmującej Chemik zakontraktował wspomniana Maret Balkestein-Grothues, reprezentantkę Polski – Natalię Mędrzyk oraz młodą Bianke Busę.

Maret to wciąż młoda zawodniczka, a już bardzo doświadczona. Grała w najlepszych ligach świata, rywalizowała na wysokim poziomie. Potrzebowaliśmy takiej siatkarki na tę pozycję i cieszę się, że podpisała kontrakt z Chemikiem – dodaje prezes.

Nowa przyjmująca Chemika grała już w naszym kraju, reprezentując barwy drużyny z Sopotu.

Na pozycję przyjmującej mieliśmy trzy kandydatki. To ważna pozycja, dlatego musieliśmy wziąć pod uwagę umiejętności sportowe i czynniki pozasportowe. Maret to klasowa zawodniczka, a oprócz tego jest po prostu fajną dziewczyną, odpowiednio dopasowaną charakterologicznie. Dowodem może być fakt, że została wybrana kapitanem reprezentacji Holandii. Członkowie sztabu szkoleniowego wiedzą, na co ją stać, w końcu rywalizowała z nami na parkietach polskiej ligi. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki uznaliśmy, że chcemy postawić właśnie na Maret – uważa Radosław Anioł, dyrektor zarządzający.

Przed podpisaniem kontraktu miałam ten komfort, że grałam przeciwko Chemikowi i poznałam go dwa sezony temu. Swoją drogą, nie udało nam się chyba wtedy wygrać ani jednego meczu (śmiech). Wiem, jak renomowanym klubem jest Chemik, jak silną kadrą dysponuje. Rozmawiałam również z koleżankami, które występowały w tym zespole. Każda podkreślała profesjonalizm w codziennym funkcjonowaniu, co jest dla mnie ważne. Chciałam grać w drużynie walczącej o mistrzostwo kraju i występującej w Lidze Mistrzyń. Jestem dumna, że podpisałam kontrakt w Policach – mówi nowa przyjmująca drużyny z Polic.

źóło: Chmik Police

Facebook Comments