Juan Manuel Serramalera odchodzi z Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. O rozwiązaniu kontraktu z argentyńskim szkoleniowcem klub z Dąbrowy poinformował na swojej stronie internetowej.

Argentyńczyk prowadził zespół z Dąbrowy od sezonu 2014/2015. Pod jego wodzą siatkarki MKS-u zajmowąły czwarte i piąte miejsce w ORLEN Lidze. Drużyna z Dębowego Miasta w obecnych rozgrywkach nie spełnia jednak pokładanych w niej oczekiwań, a ostatnia bolesna porażka w trzech setach z Grot Budowlanymi Łódź przelała czarę goryczy i Serramalera pożegnał się z klubem.

– Dziękujemy trenerowi za te wszystkie lata spędzone w naszym klubie, za sukcesy jakie drużyna osiągnęła pod jego wodzą. Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że przyszedł czas na zmiany. Trenerowi Serramalerze życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – mówi Robert Koćma, prezes klubu.

Do końca sezonu 2016/2017 Serramalerę na stanowisku szkoleniowca zastąpi jego dotychczasowa asystentka, Magdalena Śliwa. Obowiązki drugiego trenera będzie zaś pełnił Ireneusz Borzęcki.

źródło: www.mks.dabrawa.pl