Bogdan Serwiński – żywa legenda klubu z Muszyny, zrezygnował z prowadzenia zespołu czterokrotnych mistrzyń Polski. Rolę pierwszego szkoleniowca objął jego dotychczasowy asystent, Ryszard Litwin. 

Na oficjalnej stronie Muszynianki pojawiło się oświadczenie, w którym Bogdan Serwiński przedstawia powody swojego odejścia:

Wynik oraz poziom sportowy zespołu to najistotniejsze kryteria oceny pracy trenera. Ani jedno, ani drugie nie jest dla mnie satysfakcjonujące. W profesjonalnym sporcie, jakim jest siatkówka pierwszy trener obciążony jest jednoznaczną odpowiedzialnością. Stąd też moja decyzja o rezygnacji z prowadzenia zespołu. Po wnikliwej analizie, z której jasno wynikało, że parametry sportowe są zdecydowanie niższe niż w sezonach poprzednich oraz po długiej dyskusji z Prezesem Jeżowskim oraz Trenerami Litwinem i Wojtowiczem, moja wizja zmian została zaakceptowana. Jestem przekonany, że Ryszard i Marcin natchną zespół wiarą i nadzieją i na koniec sezonu wszyscy będą usatysfakcjonowani.

Nowym trenerem zespołu z Muszyny został Ryszard Litwin, a rolę jego asystenta pełnić będzie Marcin Wójtowicz, który poprzednio był statystykiem.

Serwiński to żywa legenda Muszynianki. Był z nią związany nieprzerwanie od ponad 20 lat, a funkcje trenera objął pierwszy raz w 1985 roku. Łącznie spędził w drużynie z Muszyny ponad połowę swojego życia, a przez pewien czas był jednocześnie prezesem klubu. Z “Muszyniankami” świętował wiele sukcesów, w tym największy – zwycięstwo w Pucharze CEV w sezonie 2012/13. Ponadto, pod jego wodzą siatkarki z Muszyny zdobywały też m.in. cztery mistrzostwa Polski, raz wygrały Puchar Polski, a dwukrotnie sięgnęły też po Superpuchar kraju.

źródło: polsatsport.pl