Konferencja prasowa w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w Olsztynie otworzyła FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Dirk Decher – delegat techniczny FIVB, Paweł Papke – Członek Zarządu PZPS, Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Piotr Grzymowicz – Prezydent Miasta Olsztyn, Jerzy Litwiński – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Mróz – Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej i Rafał Pośpiech – Dyrektor turnieju.

Dirk Decher (Delegat Techniczny FIVB):

Chciałbym serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, regionowi i miastu za organizację tego wydarzenia. Jak zawsze w Polsce turniej jest przygotowany bardzo dobrze, obiekty również, nie ma do czego się przyczepić. Otoczenie jest przepiękne, to jezioro w pobliżu dodaje uroku miejscu, a ludzie są dla nas niezwykle mili. Teraz już pozostaje czekać na rywalizację sportową.

Paweł Papke (Członek Zarządu PZPS):

Witam w imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pana Marszałka i Pana Prezydenta. Jestem bardzo zadowolony, że wydarzenie to cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Życzyłbym sobie by ten turniej przebiegał od strony organizacyjnej, jak i promocyjnej wzorowo, jak w ubiegłym roku. Zrobimy wszystko by tak się stało. Od strony sportowej wiadomo, że może być różnie, ale mamy w turnieju nasze trzy pary olimpijskie, bo dziś już zamyka się ranking olimpijski i możemy to potwierdzić. Tym bardziej jestem dumny jestem, że taki turniej organizowany jest w moim regionie.

Gustaw Marek Brzezin (Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego):

Oczywiście jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Jest to jego kontynuacja we wzmocnionym wymiarze wychodzenia na zewnątrz, usytuowane w mieście stołecznym naszego regionu – w Olsztynie. Mogę być bardzo wdzięczny Panu Prezydentowi, że podjął to wyzwanie. Oczywiście Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej i światowej federacji FIVB również bardzo serdecznie dziękujemy, bo wszędzie gdzie aktualnie jesteśmy mamy zapytania właśnie o ten turniej piłki siatkowej plażowej w Olsztynie. Mamy rozliczne możliwości promocji tu na miejscu, ponieważ organizowane są różnego rodzaju spotkania, konferencje krajowe i widzimy, że zainteresowanie jest duże. W dodatku promocja jest ogromna, ze względu na to, że mamy rok bardzo sportowy – a w nim mistrzostwa Europy, Igrzyska Olimpijskie, więc dzięki temu turniejowi w Olsztynie ta promocja regionu będzie też duża. Cieszy też bardzo fakt, że oprócz tej czołówki światowej są też polskie reprezentacje, które odnoszą coraz większe sukcesy. W turnieju zagra też zawodnik z naszego regionu – z Iławy – Maciej Rudol, więc to tym bardziej skłania do dopingowania w zawodach.

Piotr Grzymowicz (Prezydent Miasta Olsztyn):

Po raz drugi spotykamy się w Olsztynie. To doświadczenie ubiegłoroczne, które wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, samorządem województwa oraz naszym MOSiRem i naszymi współpracownikami zebraliśmy, pozwoli nam jeszcze lepiej przygotować to wydarzenie sportowe. Jestem przekonany, że będzie to wyjątkowa uczta sportowa. Widzimy, że zainwestowanie w tą całoroczną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną przynosi swoje wymierne efekty w postaci świetnych wydarzeń sportowych, bo przecież tej rangi wydarzenie sportowe jest rzadkim, szczególnie jeśli mówimy o Polsce. Ma to miejsce w Olsztynie, więc czujemy się dumni i zobowiązani na pewno do tego, by zdać ten egzamin, który przed nami. Życzę sportowcom wspaniałych gier i osiągnięć, kibicom jak najwięcej emocji, wspaniałego dopingowania, bo przecież siatkówka tym się charakteryzuje i jest to wspaniałe święto sportowe.

Jerzy Litwiński (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie):

Organizacja turnieju o tak wysokiej randze jest to coś niesamowitego i daje wielką satysfakcję. Dlatego dziękuję władzom FIVB, PZPS, Panu Marszałkowi i Panu Prezydentowi za to, że mam do tego okazję. Cieszę się i myślę że nie jestem w tym odczuciu odosobniony, że już zaczyna się turniej. Dla nas to koniec przygotowań, a zdajemy sobie, że lekko nie było, ale daliśmy radę. Mieliśmy już więcej doświadczenia i po dokonaniu kilku korekt po turnieju ubiegłorocznym, mamy nadzieję, że i zawodnicy i kibice będą zadowoleni. Dziękuję Rafałowi Pośpiechowi za owocną współpracę i te wszystkie wykonane czynności, bo były to, tak naprawdę, setki czynności do zrobienia. Teraz już zostały tylko drobiazgi. Mam nadzieję, że po turnieju spotkamy się z pozytywną oceną.

Jerzy Mróz (Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej):

Dziękuję Marszałkowi  i Prezentowi za to że dobrze Panowie inwestują pieniądze. A dlaczego o tym mówię? Bo to zostałem zapytany o to, czy są to dobrze wydane pieniądze. Odpowiedziałem, że oczywiście – tak.  Promocja, jaką przyniesie ten turniej dla Warmii i Mazur, dla Olsztyna jest niewymierna. Każdy grosz jest warto położyć, żeby to się odbyło.

Rafał Pośpiech (Dyrektor Grand Slamu Olsztyn 2016):

Jestem strasznie szczęśliwy, bo uwielbiam ten dzień, gdy turniej się zaczyna. Bo kiedy zaczyna się, to wiem, że będzie dobrze. Stoję na trybunach naszych obiektów i wiem, że jest super, choć nie mnie to oceniać, państwo ocenicie sami. Powiem głównie o aspekcie sportowym. Dziś zamyka się ranking olimpijski i już wiem, że te najlepsze pary z rankingu Alison/Bruno Schmidt i Larissa/Talita są z nami. Będą także mistrzynie Europy oraz triumfatorki ostatniego turnieju Major w Hamburgu Niemki – Laura Ludwig i Kira Walkenhorst. Będą też pary egzotyczne, grające bardzo efektownie – duet Gibb/Patterson, charyzmatyczny i uwielbiany przez kibiców w Polsce. Jesteśmy gotowi, o czym powiedzieli moi poprzednicy. Zweryfikowaliśmy wiele błędów z ubiegłego roku, co nie oznacza jednak, ze coś się nie wydarzy. Staramy się być perfekcyjni. Myślę też, że w sobotę i niedzielę będziemy cieszyć się z medali polskich zespołów, jestem przekonany, że tak będzie. Zapraszam na zawody.

źródło: pzps.pl