Biało-czerwoni stoczyli dziś bardzo zacięty bój z reprezentacją Iranu. Polacy walczyli do ostatniej piłki dzięki temu zwyciężyli, odnosząc czwarte zwycięstwo w Pucharze Świata i nadal pozostają w gronie niepokonanych drużyn tego turnieju i coraz bardziej zbliżają się do uzyskania awansu na IO do Rio.

Początek pierwszej partii rozpoczął się od gry punkt za punkt, jednak to Irańczycy zeszli na pierwszą przerwę techniczną z dwoma punktami przewagi, która niestety jeszcze wzrosła i nasi rywale prowadzili na drugim time outcie 16:10. Niestety ten set kompletnie wymyka nam się już z pod kontroli. Mimo zmian po naszej stronie to Iran z dużą przewagą punktów zbliżał się do wygrania tego seta, co ostatecznie się stało przy stanie 18-25…

Drugi set rozpoczął się również od gry w okolicach remisu lecz tym razem błąd Irańczyków sprawił, że na pierwszej przerwie technicznej to biało-czerwoni wygrywają 8:7. Po przerwie nasi rywale niestety szybko odrobili straty i przez chwilę wygrywali już 9:13. Polacy jednak nie poddali się i na kolejnej przerwie również to my wygrywamy jednym punktem. Po jej zakończeniu nasza przewaga powiększyła się do dwóch punktów. W tym momencie naszym przydarzyły się dwa błędy i znów mamy remis po 18. W tym momencie niestety to Irańczycy przejęli inicjatywę, zdobywając kolejne punkty. Nasi reprezentanci mimo walki do samego końca nie zdołali pokonać reprezentantów Iranu i również ta partia pada ich łupem  23-25.

Początek trzeciej partii rozpoczął się szczęśliwie dla biało-czerwonych, którzy dwukrotnie zablokowali rywala, wychodząc na prowadzenie 4:2 i to my schodzimy zwycięsko na pierwszej przerwie technicznej – 8:5. Po przerwie Fabian Drzyzga skutecznie blokuje rywala, dokładając kolejny punkt. W dalszym ciągu Polacy pewnie prowadzą w tym secie i drugi time out mamy przy stanie 16:10 dla biało-czerwonych!  W dalszej części seta powiększaliśmy jeszcze przewagę i coraz bardziej zbliżaliśmy się do wygrania tego seta. Trener reprezentacji Iranu starał się jak mógł by odwrócić losy tej partii jednak rozpędzeni Polacy ostatecznie bardzo pewnie wygrywają 25:15!

Od początku czwartej partii biało-czerwoni nieznacznie prowadzili, by na pierwszej przerwie technicznej wygrywać 8:6. Nasza czteropunktowa przewaga utrzymywała się również na kolejnej przerwie, tym razem 16:12. Polakom udało się utrzymać swoją przewagę do końca seta, którego wygrywamy 25:20.

Decydująca partia rozpoczęła się od wyrównanej gry i remisu 3:3 ale nasi zawodnicy szybko odskoczyli na 6:3 i wciąż utrzymywali przewagę punktową nad rywalem. Dzięki utrzymaniu kilku punktowej przewagi do samego końca to Polacy wychodzą zwycięsko z tego starcia 15:11!

Polska: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Piotr Gacek, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Paweł Zatorski, Grzegorz Łomacz.

Iran: Abdolreza Alizadeh, Milad Ebadipour, Amir Ghafour, Adel Gholami, Mahdi Marandi, Mir Saeid Marouflakrani, Mojtaba Mirzajanpour, Seyed Mohammad Mousavi Eraghi, Saman Faezi Farhad Ghaemi, Mehdi Mahdavi, Shahram Mahmoudi, Mohammad Javad Manavinejad, Mohammad Hassan Senobari