W nowym sezonie PlusLigi trener Stelio DeRocco nadal będzie miał do dyspozycji Jonaha Seifa i Łukasza Kozuba. Obaj rozgrywający zdecydowali się pozostać w będzińskim klubie na kolejny sezon.

Nie będzie zmian na pozycji rozgrywającego w drużynie MKS-u Będzin. Obaj zawodnicy, którzy reprezentowali barwy będzińskiego klubu zdecydowali, pozostaną w Będzinie na przyszły sezon.

– To był dla mnie rok rozwoju. Bardzo się cieszę, że zostaję w Będzinie na kolejny rok. Mamy znakomitego trenera – Stelio DeRocco i pod jego kierownictwem gra MKS-u może spełnić, a nawet przerosnąć wszelkie oczekiwania. Mogę powiedzieć, że znakomicie czuję się w Będzinie – komentuje swoją decyzję Jonah Seif. Zawodnik znalazł się w szerokim składzie reprezentacji USA na Ligę Światową 2017. To efekt dobrych występów niespełna 23-letniego rozgrywającego w barwach klubu z Będzina. W ubiegłym sezonie PlusLigi Amerykanin miał na koncie 13 asów i 37 bloków. Z każdym rokiem notuje on wyraźny postęp sportowy, a jego przeskok z siatkówki uniwersyteckiej do zawodowej przebiegł bez problemów.

W drużynie z Będzina zostaje również Łukasz Kozub, który wystąpił w ostatnim sezonie w 82 setach, a aktualnie przygotowuje się do eliminacyjnego turnieju mistrzostw świata juniorów w Berlinie (19-21 maja). – Jestem przekonany, że wrócę z turnieju jeszcze silniejszy, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje potem w PlusLidze – zapewnia Łukasz.

Przypomnijmy, że w drużynie z Będzina pozostają Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Dawid Woch, Zlatan Yordanov, Łukasz Kozub i Jonah Seif.

źródło: mksbedzin.pl