Jastrzębski Węgiel zakontraktował nowego zawodnika. Został nim Damian Boruch, środkowy bloku.

Siatkarz urodził się 14.12.1989 roku. Pochodzi z Olsztyna. Ma znakomite warunki fizyczne – mierzy 209 cm wzrostu i waży 97 kg.

Jego zasięg w ataku wynosi 355 cm, natomiast zasięg w bloku – 340 cm. Jest wychowankiem Indykpolu AZS Olsztyn, w którym przeszedł przez szkolenie młodzieżowe i w barwach którego występował w Młodej Lidze oraz II lidze. Smak PlusLigi będzie mu dane poznać jednak dopiero w Jastrzębskim Węglu. W minionych rozgrywkach występował w Enerdze Pekpol Ostrołęka. Z klubem tym zakończył pierwszoligowe rozgrywki na 7. miejscu. Z wykształcenia jest inżynierem informatyki, którą ukończył na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

– Jastrzębski Węgiel zaproponował mi fajne warunki, dlatego długo nie zastanawiałem się nad podjęciem decyzji o przejściu do tego klubu. Skonsultowałem to z moją dziewczyną i wspólnie uznaliśmy, że podejmujemy to wyzwanie – mówi nowy środkowy Jastrzębskiego Węgla.

– Cieszę się, że pozyskaliśmy Damiana. To zawodnik o dobrych warunkach fizycznych, który pasuje do naszej koncepcji gry – uważa Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.