Nowy przyjmujący w Jastrzębskim Węglu

Do ekipy Jastrzębskiego Węgla dołączył dziś nowy przyjmujący. Szeregi “pomarańczowych” zasili od przyszłego sezonu reprezentant Izraela Alexander Shafranovich.

Alexander Shafranovich to przyjmujący, który jest reprezentantem Izraela. Zawodnik urodził się w Pryłukach na Ukrainie, jednak w 1994 roku wyemigrował do Izraela. Nowy siatkarz Jastrzębskiego Węgla mierzy 194 cm, jego zasięg w ataku wynosi 350 cm, a w bloku 335 cm.

Przygodę z siatkówką rozpoczął w izraelskim Maccabi Hod Hasharon, a później Hapoel Hazor. Po występach w izraelskich klubach Shafranovich przeniósł się do Niemiec, gdzie reprezentował barwy VfB Friedrichshafen. Oprócz tego zawodnik grał w takich klubach jak: EA Patras, Azovstal Mariupol, Beauvais OUC, Montpellier UC, Budvanska Rivijera Budva, CheBanca Milano, Generali Unterhaching oraz Nantes Reze NV. W poprzednim sezonie grał w Grecji w PAOK Saloniki i ze swoją ekipą zdobył mistrzostwo kraju. Oprócz tego Shafranovich ma na swoim koncie również mistrzostwo Niemiec, Czarnogóry, a także Puchar Francji, Czarnogóry, Niemiec i Izraela. Jest doświadczonym zawodnikiem, bowiem wielokrotnie brał udział w europejskich pucharach: Lidze Mistrzów, Pucharze CEV oraz Pucharze Challenge.

 

Facebook Comments