Do ekipy Jastrzębskiego Węgla dołączył dziś nowy przyjmujący. Szeregi „pomarańczowych” zasili od przyszłego sezonu reprezentant Izraela Alexander Shafranovich.

Alexander Shafranovich to przyjmujący, który jest reprezentantem Izraela. Zawodnik urodził się w Pryłukach na Ukrainie, jednak w 1994 roku wyemigrował do Izraela. Nowy siatkarz Jastrzębskiego Węgla mierzy 194 cm, jego zasięg w ataku wynosi 350 cm, a w bloku 335 cm.

Przygodę z siatkówką rozpoczął w izraelskim Maccabi Hod Hasharon, a później Hapoel Hazor. Po występach w izraelskich klubach Shafranovich przeniósł się do Niemiec, gdzie reprezentował barwy VfB Friedrichshafen. Oprócz tego zawodnik grał w takich klubach jak: EA Patras, Azovstal Mariupol, Beauvais OUC, Montpellier UC, Budvanska Rivijera Budva, CheBanca Milano, Generali Unterhaching oraz Nantes Reze NV. W poprzednim sezonie grał w Grecji w PAOK Saloniki i ze swoją ekipą zdobył mistrzostwo kraju. Oprócz tego Shafranovich ma na swoim koncie również mistrzostwo Niemiec, Czarnogóry, a także Puchar Francji, Czarnogóry, Niemiec i Izraela. Jest doświadczonym zawodnikiem, bowiem wielokrotnie brał udział w europejskich pucharach: Lidze Mistrzów, Pucharze CEV oraz Pucharze Challenge.