Indykpol AZS Olsztyn zakontraktował nowego atakującego, który zastąpi na tej pozycji Hiddego Boswinkela. Umowa obowiązywać będzie przez 3 sezony.

Mateusz Kańczok – młody i perspektywiczny atakujący będzie siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe 3 sezony. Mateusz swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w 2011 roku, gdy zadebiutował w barwach Jastrzębskiego Węgla. Występował wówczas w rozgrywkach Młodej Ligi oraz w lidze juniorów. Po ukończeniu szkoły średniej zawodnik wybrał studia na Politechnice Warszawskiej, skutecznie dzieląc naukę z grą w drugoligowym MOS Wola Warszawa oraz w Młodej Lidze.

W 2014 roku atakujący powrócił do ekipy Jastrzębskiego Węgla, aby zadebiutować w rozgrywkach PlusLigi. Po roku spędzonym na Dolnym Śląsku, ponownie wrócił do Warszawy, gdzie był jednym z pierwszoplanowych postaci w ekipie MOS Woli Warszawa. Dobra postawa siatkarza spowodowała, że kibice będą mogli podziwiać Mateusza Kańczoka w barwach Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe trzy sezony.

Mateusz jest młodym, perspektywicznym atakującym, dlatego zdecydowaliśmy się na 3 letnią umowę – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Obserwowaliśmy go od dwóch lat. Po jednym z meczów w tym sezonie zapadła decyzja, aby złożyć mu propozycję gry w Indykpolu AZS Olsztyn. Mam nadzieję że udowodni kibicom, że potrafi grać w siatkówkę na wysokim poziomie – kończy prezes.

Sam zawodnik nie ukrywa, że możliwość gry w Plus Lidze to dla niego spore wyróżnienie:

Będzie to okazja do sprawdzenia się w rywalizacji z najlepszymi siatkarzami – podkreśla Mateusz Kańczok. – Bardzo się cieszę, że znowu będę mógł grać w Plusligowej drużynie. W trakcie sezonu dochodziły do mnie informację, że Olsztyn interesuje się moją grą. Była to dla mnie świetna wiadomość i gdy klub złożył mi propozycję szybko podjąłem decyzję o podjęciu tego wyzwania. Jest to mocna drużyna gdzie wszystko jest dobrze zorganizowane, więc uważam, że to odpowiednie miejsce, aby rozwijać swoje siatkarskie umiejętności. W nadchodzącym sezonie chcę jak najwięcej się nauczyć i zdobyć dużo doświadczenia. Jestem przekonany, że czas spędzony w olsztyńskim zespole będzie bardzo owocny i wartościowy – komentuje swoją decyzję Mateusz.

źródło/fot.: indykpolazs.pl