PGE Skra Bełchatów ma nowych zawodników. To dwóch przyjmujących, Milan Katić i Mihajlo Stanković.

Urodzony w Belgradzie Milan Katić uważany jest za wielki talent i przyszłą gwiazdę światowej siatkówki. Swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej. Szybko zamienił ją na siatkówkę, której uczył się w klubie Pro Tent Obrenovac. Od 2009 do 2015 roku grał w zespole z Nowego Sadu, z którym w minionym sezonie triumfował w Pucharze Challenge. Zajął 8. miejsce wśród najlepiej punktujących graczy. Mierzący 202 cm Katić ma na swoim koncie także złoty medal Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata kadetów. Już jako 18-latek otrzymał powołanie do szerokiej kadry Reprezentacji Serbii na Puchar Świata w Japonii w 2011 roku. W tym samym roku został powołany na mecze Ligi Światowej.

Mihajlo Stanković również przez ostatnie 6 lat bronił barw klubu Vojvodina Novi Sad. Razem z Katiciem stanowili o sile zespołu w czasie finałowego starcia w Pucharze Challenge z portugalskim klubem Benefica Lizbona. W klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników Stanković uplasował się na 9. miejscu. Grę młodego, mierzącego 200 cm Stankovicia docenił sztab szkoleniowy Reprezentacji Serbii, powołując go na Igrzyska Europejskie w Baku.

Obaj Serbowie podpisali z PGE Skrą Bełchatów dwuletnie kontrakty z możliwością przedłużenia na kolejne 2 lata. Prawdopodobnie jeden z nich zostanie wypożyczony.