Jastrzębski Węgiel pozyskał dwóch nowych przyjmujących. Zostali nimi  Toontje Van Lankvelt oraz Jason De Rocco.

Pierwszy z wymienionej dwójki pochodzi z Rivers (Manitoba). Ma 31 lat. Mierzy 197 cm wzrostu, waży 91 kg. W swojej karierze występował w takich klubach, jak: Ethnikos Aleksandropolis, Dionysos Stroumpi, Tomis Constanta, Posojilnica Aich/Dob, VC Euphony Asse Lennik, Bre Banca Lannutti Cuneo, UGS Nantes-Reze oraz ASUL Lyon Volley.

– Van Lankvelt jest doświadczonym zawodnikiem, występującym od 3-4 lat regularnie w pierwszej szóstce zespołu narodowego swojego kraju. Ma za sobą bardzo dobry sezon w lidze francuskiej w barwach klubu z Lyonu, z którym dotarł do półfinałów. Był w dziesiątce najlepiej punktujących zawodników ligi, a drugi pod tym względem spośród przyjmujących w lidze – zachwala zawodnika Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Z kolei Jason De Rocco pochodzi z Winnipeg. Ma 26 lat. Mierzy 201 cm wzrostu, waży – 93 kg. Swoją karierę zaczynał w zespołach uniwersyteckich. Jego pierwszym klubem w Europie był grecki AO Kifisias, skąd trafił do francuskiego St. Nazaire. Ma również za sobą występy we włoskiej Serie A w Andreoli Latina. Z Włoch ponownie wrócił do Francji, gdzie bronił barw Nantes-Reze MVB. Ostatni sezon spędził w klubie z drugiej ligi tureckiej Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü.

– De Rocco to młody gracz, który również „otarł się” o kadrę narodową swego kraju. Zdobył doświadczenie, grając w wielu klubach z lig europejskich. Oczekuję, że będzie dobrym wsparciem dla Szafranowicza oraz Van Lankvelta na pozycji przyjmującego – ocenia Mark Lebedew.

Szkoleniowiec zespołu bardzo pochlebnie wypowiada się o nowych siatkarzach pochodzących z Kraju Klonowego Liścia. – Siatkarze z Kanady to wojownicy, gracze niezwykle zaangażowani, sumienni w swoich obowiązkach. Na pewno dobrze wkomponują się w zespół. Mam bardzo dobre doświadczenia z pracy z graczami z tego właśnie kraju – podkreśla trener Jastrzębskiego Węgla.