Jeden z najlepszych duetów komentatorskich dołączy do grona Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach. Mowa oczywiście o Wojciechu Drzyzdze i Tomaszu Swędrowskim.

Obaj panowie tworzą zgrany duet za mikrofonem. Wojciech Drzyzga od 2003 roku komentuje mecze siatkówki na antenach Polsatu, m.in. spotkania mistrzostw świata 2014 i 2018; mistrzostw Europy, Ligi Światowej, World Grand Prix, Pucharu Świata, Ligi Mistrzów i Mistrzyń, PlusLigi oraz OrlenLigi.

Tomasz Swędrowski również może pochwalić się długim stażem w tej samej stacji, gdzie pracuje już od dwudziestu lat. W swojej karierze komentował takie turnieje, jak mistrzostwa Europy kobiet 2003, mistrzostwa Europy mężczyzn 2009, mistrzostwa Świata w 2006, 2014 i 2018 czy wielokrotne finały Ligi Światowej. Ponadto można go usłyszeć również podczas meczów ligowych oraz spotkań europejskich pucharów.

W poprzednich dniach Fundacja ogłosiła, że do zaszczytnej Alei Gwiazd dołączą również Piotr Gruszka oraz Vital Heynen. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 czerwca piknikiem rodzinnym pod katowickim Spodkiem. Dzień później zostaną odsłonięte tablice z odciskami dłoni nowych członków przy al. Korfantego.

źródło, fot: Aleja Gwiazd Siatkówki