Nikolay Penchev, którego kontrakt obowiązywał do zakończenia sezonu 2016/2017, przedłużył swoją umowę na kolejny rok.

Bełchatowski klub jest szóstym w karierze bułgarskiego przyjmującego. Wcześniej związany był z Victorią volley Płowdiw, Pirin Balkanstroj Razłog, Coprą Elior Piacenza, Effectorem Kielce i Asseco Resovią Rzeszów, z którą zdobył m. in. Mistrzostwo Polski. Teraz podobny sukces chciałby osiągnąć w zespole żółto-czarnych.

Postanowiłem zostać na kolejny rok, bo czuję się naprawdę dobrze w zespole i w Bełchatowie, mam tu dobrych kolegów z drużyny. Chciałbym wygrać mój drugi złoty medal, tym razem z PGE Skrą – komentuje decyzję o przedłużeniu kontraktu.

W zakończonym sezonie był podstawowym zawodnikiem drużyny. Na ligowych parkietach rozegrał 105 setów, w których zdobył 246 punktów (192 atakiem, 29 zagrywką, 25 blokiem). To o 90 „oczek” więcej niż w poprzednich rozgrywkach. Odebrał ponad pół tysiąca zagrywek (525) – najwięcej w zespole PGE Skry.

Zanim powróci do Bełchatowa, pomoże swojej reprezentacji w sezonie kadrowym. Plamen Konstantinov powołał 24-letniego przyjmującego na rozgrywki Ligi Światowej.

źródło: skra.pl