Reprezentacja Serbii do Australii poleciała bez kilku podstawowych zawodników. Zmiennicy spisali się bardzo dobrze wygrywając pierwszy mecz.

Roberto Santilli, trener reprezentacji Australii

Jestem rozczarowany. Przygotowaliśmy się na grę, jakiej można spodziewać się po Serbach, ale dzisiaj nie mogliśmy dać sobie z nimi rady. Tak się dzieje, kiedy młody zespół gra przeciwko tak światowej drużynie, jak Serbia.

Tom Edgar, kapitan reprezentacji Australii

Nie wiem co powiedzieć, brak mi słów. Myślę, że musi być bardziej krytyczni wobec tego, co robimy. Mamy chęci i chcemy wygrać, ale nie jesteśmy w stanie tego wykonać.

Nikola Grbić, trener reprezentacji Serbii

Podejście moich zawodników zrobiło na mnie wrażenie, szczególnie zagrywka. Zrobiliśmy kilka niepotrzebnych błędów w trzecim secie, ale w czwartym wróciliśmy do właściwej gry. Australijczycy też nam nieco pomogli popełniając błędy po swojej stronie siatki.

Nikola Kovacević, kapitan reprezentacji Serbii

Przez większość meczu odczuwałem, że kontrolujemy to spotkanie. Ten zespół jest zbudowany z młodych graczy i każdy z nich jest liderem w swojej drużynie. To sąwartościowi gracze. Publiczność była fantastyczna. Czułem się jakbym grał w domu.