Serbowie wygrali z Włochami 3:1 (22:25, 25:23, 26:24, 25:23) i to ich pierwsze zwycięstwo w Lidze Światowej 2015.

fot. fivb.org

Marko Podrascanin, zawodnik reprezentacji Serbii:

Dla nas zwycięstwo było bardzo ważne. Pokazaliśmy, że krok po kroku poprawiamy nasz poziom gry. Mecz był dość stresujący, ale bardzo dobrze gra się przy takiej publiczności.

Nikola Grbic, trener reprezentacji Serbii:

Dla mnie to bardzo ważny dzień z każdego punktu widzenia, zarówno psychologicznego, jak i technicznego. Zakończyłem swoją profesjonalną karierę zawodniczą we Włoszech i to moja pierwsza wygrana jako trenera w tym kraju. To zdecydowanie nie był przypadek. Pokazaliśmy imponującą osobowość, a zespół poprawia się z dnia na dzień.

Dragan Travica, zawodnik reprezentacji Włoch:

Żałuję, że straciliśmy kilka dobrych szans, szczególnie prowadzenia 14:11 w drugim secie. Potrzebujemy takich meczów do poprawy i pójścia naprzód, ale także musimy poprawić wiele technicznych aspektów naszej gry. Straciliśmy płynność, a przeciwnik wręcz przeciwnie, zasłużył na zwycięstwo w tym meczu.

Mauro Berruto, trener reprezentacji Włoch:

Rytm meczu był dość wolny. Nie mogliśmy grać na regularnym poziomie przez całe spotkanie. W takim wyrównanym meczu kilka błędów może zrobić różnicę. Wsparcie publiczności jest dla nas przywilejem i bardzo je doceniamy.