Dwaj podstawowi gracze LOTOSU Trefla wrócą w piątek do Polski z urazami. Do wyjazdowego meczu z Jastrzębskim Węglem i środowego spotkania z Łuczniczką Bydgoszcz w ERGO ARENIE gdańszczanie mogą przystąpić bez Wojciecha Grzyba i Sebastiana Schwarza. 

Wojciech Grzyb na początku trzeciego seta wtorkowego meczu zeskoczył na nogę Bruno Rezende, doznając urazu stawu skokowego. Choć sam upadek wyglądał groźnie, kontuzja gdańskiego środkowego nie jest zbyt poważna. Niemniej jednak pod znakiem zapytania stanęły jego występy w wyjazdowym meczu z Jastrzębskim Węglem (22.11, godz. 17.00) oraz pierwszym w nowym sezonie ligowym pojedynku LOTOSU Trefla w ERGO ARENIE przeciwko Łuczniczce Bydgoszcz (25.11, godz. 19.00).

Nie wiadomo również, czy w tych spotkaniach Andrea Anastasi będzie mógł skorzystać z Sebastiana Schwarza. Niemiec do Włoch poleciał z urazem mięśni brzucha i w ogóle nie wystąpił w spotkaniu z Modeną. Decyzja co do jego udziału w meczach z Jastrzębskim Węglem i Łuczniczką zapadnie w najbliższych dniach.