Na dzień przed wyjazdem do Baku Vital Heynen oraz Luciano Pedullà przedstawili drużyny, które wystąpią podczas Igrzysk Europejskich.

fot.: fivb.org

Wśród powołanych graczy nie ma Dirka Westphala. – W Baku chcę zobaczyć młodych chłopaków i ich wpuścić na boisko. Dirk jest doświadczonym graczem, a wakacyjna przerwa nie jest niczym złym, szczególnie jeśli masz 30 lat i rodzinę. – Vital Heynen uzasadnił swój wybór. Luciano Pedullà zdecydował się wzmocnić zespół o Mareen Apitz oraz Kathleen Weiß.

Obaj trenerze chcą powalczyć w Baku o medale. – Cieszymy się z brązowego medalu wywalczonego w zeszłym roku, jednak nie możemy spocząć na laurach, tylko dlatego, że mamy zapewnione miejsce w Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym. Ciężko jest oszacować nasze szanse, ponieważ nie wiemy, jak inne drużyny przygotowały się do tego turnieju. My jedziemy tam żeby potwierdzić naszą siłę i co najmniej powtórzyć wynik z zeszłego roku. – przyznaje trener Heynen. – Nie jest ważne żeby być najsilniejszym na początku turnieju. Turniej jest długi i to na koniec rozgrywek trzeba pokazać najlepszą siatkówkę. – dodaje Belg.

Naszym celem jest dotarcie do ćwierćfinałów. Pierwszy mecz, który rozegramy przeciwko reprezentacji Bułgarii będzie bardzo ważny, dobry wynik da nam impuls. – zapowiada szkoleniowiec żeńskiej kadry, Luciano Pedullà.

W grupie B Niemki zagrają z reprezentacjami Bułgarii, Serbii, Holandii i Chorwacji.

Skład reprezentacji Niemiec – Kobiety

Rozgrywająca: Mareen Apitz, Kathleen Weiß
Środkowa: Anja Brandt, Leonie Schwertmann, Wiebke Silge, Lena Stigrot
Atakująca: Louisa Lippmann, Saskia Hippe, Margareta Kozuch
Przyjmująca: Laura Weihenmaier, Jennifer Geerties, Lisa Thomsen, Maren Brinker
Libero: Lenka Dürr

Podopieczni trenera Heynena w swojej grupie zostali rozstawieni z Rosjanami, Włochami, Bułgarami, Belgami oraz Słowakami.

Skład reprezentacji Niemiec – Mężczyźni

Rozgrywający: Sebastian Kühner, Jan Zimmermann, Lukas Kampa
Środkowy: Michael Andrei, Marcus Böhme, Tim Broshog
Atakujący: Falko Steinke, Jochen Schöps
Przyjmujący: Matthias Pompe, Tom Strohbach, Björn Höhne, Christian Fromm,
Libero: Denis Kaliberda, Ferdinand Tille