Bełchatowianie pokonali Asseco Resovię Rzeszów i awansowali do finału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Falasci przybliżyli sie do szansy zdobycia pierwszego w tym sezonie trofeum.

Cieszymy sie z wygranej w takim meczu, przeciwko tak dobrej drużynie. Zapewniliśmy sobie udział w finale. Wiemy, że w finale będzie jeszcze trudniej, więc musimy zagrać, tak jak dzisiaj a nawet lepiej. – przyznaje Nicolas Uriarte.

Bełchatowianie przegrali premierową odsłonę, po ich stronie pojawiło się kilka niepotrzebnych błędów. – Każdy z nas popełnił błędy. Później zaczęliśmy lepiej zagrywać i przyjmować, wszystkie elementy zaczęły dobrze funkcjonować. Nie było sensu rozmyślać o tym, bo ogólnie nie graliśmy źle. Trzeba było skupić się na tym, co przed nami.

Mamy dobrych graczy i cały czas ciężko pracujemy żeby być gotowi na takie mecze i na takie turnieje, aby zaprezentować najlepszy poziom. Kiedy twoje wysiłki przynoszą oczekiwane efekty to dodaje więcej energii, więc wciąż pracujesz i walczysz. – dodał gracz.

W finale drużyna zmierzy się z ZAKSA Kędzierzyn- Koźle. – Jest to równie dobra drużyna, jak nasz dzisiejszy rywal, dlatego od początku musimy wyjść i skupieni i zagrać jeszcze lepiej.

We Wrocławiu rozmawiała Laura Biniek