Bełchatowianie wkrótce poznają rywali kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Co powiedział rozgrywający PGE Skry po ostatnim meczu fazy grupowej? 

Wiedzieliśmy, że dzisiaj musimy wygrać za trzy punkty. Jesteśmy zadowoleni ze sposobu w jaki udało nam się odnieść to zwycięstwo. Teraz możemy być pewni awansu do kolejnej rundy. Myślę, że dzisiaj obraliśmy dobrą ścieżkę, jeżeli chodzi o naszą grę, byliśmy znacznie bardziej agresywni. Musimy się tego trzymać i pracować nad naszą postawą. – przyznaje Nicolas Uriarte po wygranym meczu.

Dla bełchatowian sytuacja przed wtorkowym meczem nie była jeszcze klarowna, nie mogli być pewni awansu do kolejnej fazy. W rozgrywkach krajowych zespół miał za sobą kilka trudnych spotkań, jednak zdołali przełamać tą passę. – Myślę, że drużyna miała odpowiednie podejście do tego meczu już od pierwszej piłki. Pokazaliśmy, że jesteśmy skupieni i chcemy wygrać, a to jest najlepszy sposób żeby zapomnieć o przeszłych meczach i po prostu zacząć bawić się siatkówką. Skutecznie udało nam się to osiągnąć. Teraz myślimy o piątkowym meczu i czekamy na wyniki losowania par w Lidze Mistrzów. Wciąż jesteśmy w grze, w każdych zawodach, w których chcemy uczestniczyć. – dodaje rozgrywający.

We wtorkowym meczu gospodarze popełnili 11 błędów w polu serwisowym oraz 9 razy bezpośrednio punktowali w tym elemencie. w Poprzednim spotkaniu, z Effectorem Kielce, tych błędów było aż 32! – Ostatnio zagrywka nie była naszą najmocniejszą stroną. Popełnialiśmy w tym elemencie wiele błędów, zwłaszcza w ważnych momentach, przez co wiele traciliśmy. Rozmawialiśmy o tym i położyliśmy nacisk na ten element podczas treningu. Dzisiaj skupiliśmy się, by tych błędów popełnić, jak najmniej. Wyglądało to znacznie lepiej, więc cieszymy się, że nasza praca przyniosła oczekiwane efekty. 

Teraz graczy PGE Skry czeka tour po Polsce, ponieważ mecz będą grać na wyjazdach. – Oczekiwaliśmy tego. Na początku sezonu dostaliśmy kalendarz i wiedzieliśmy, że ten moment nastąpi. Będziemy trenować i regenerować się, na ile starczy nam czasu. Zagramy każdy mecz tak żeby go wygrać  i nie będziemy szukać wymówek. – zakończył argentyński rozgrywający.