Nicola Negro ustępuje ze stanowiska szkoleniowca wrocławskiej drużyny. Tymczasowo rolę pierwszego trenera obejmie Marek Solarewicz.

Uznaliśmy, że w zespole tkwią niewykorzystane pokłady jakości i musieliśmy zastanowić się co zrobić, by je uwolnić. Zmiana na stanowisku trenera była jednym z rozwiązań, które według oceny Zarządu mogą pomóc temu zespołowi sięgnąć jeszcze wyżej – tak sytuację skomentował Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A., Jacek Grabowski.
Impel Wrocław odniósł w trwającym sezonie jedynie dwie ligowe porażki – z Mistrzem Polski Chemikiem Police oraz Wicemistrzem, PGE Atomem Treflem Sopot i zajmuje trzecią pozycję po pierwszej części rundy zasadniczej ORLEN Ligi, tuż przed Tauronem Dąbrowa Górnicza. Dodatkowo, wrocławianki wciąż zachowują szansę na awans z grupy w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń – trzecie miejsce nie jest co prawda premiowane awansem, ale przed Impelkami do rozegrania są jeszcze mecze z Dresdner SC i Telekomem Baku, z którym zwyciężyły na gorącym terenie w Azerbejdżanie. Zwycięstwa w tych meczach znacznie przybliżą je do awansu do fazy pucharowej. Niemniej, Zarząd wrocławskiego klubu podjął decyzję o rozstaniu z dotychczasowym trenerem wrocławianek – Nicolą Negro.
Koniec pierwszej części rundy zasadniczej to czas na podsumowanie dotychczasowych wyników zespołu. Jesteśmy na trzecim miejscu w ORLEN Lidze i zachowujemy szanse na awans z grupy w Lidze Mistrzyń. To wyniki pozwalające patrzeć w przyszłość z optymizmem. Uznaliśmy natomiast, że w zespole wciąż tkwią niewykorzystane pokłady jakości i musieliśmy zastanowić się co zrobić, by je uwolnić. Zmiana na stanowisku trenera była jednym z rozwiązań, które według oceny Zarządu może pomóc temu zespołowi sięgnąć jeszcze wyżej. Serdecznie dziękujemy Nicoli za jego wkład w budowanie wrocławskiej drużyny. Chciałbym aby było jasne, że nie przekreślamy tu jego pracy. Musimy dokonać zmian, ale to co zbudował będzie traktowane jako fundament dla dalszego rozwoju klubu. Wykonał kawał dobrej roboty i serdecznie mu za to dziękujemy – tak do sytuacji odniósł się Prezes Zarządu wrocławskiego klubu, Jacek Grabowski.
Tymczasem, rolę pierwszego trenera wrocławianek przejmie drugi trener zespołu, Marek Solarewicz. Klub ogłosi następcę Nicoli Negro z początkiem przyszłego tygnodnia.
źródło: impelwroclaw.pl