Dwumeczem z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz siatkarki E.Leclerc Radomki Radom zakończyły okres przygotowań do sezonu 2018/2019. Przed beniaminkiem pierwszy mecz w Lidze Siatkówki Kobiet.

Przygotowania do debiutanckiego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet drużyna zaczęła już 30 lipca. Podopieczne Jacka Skroka ćwiczyły na siłowni POP GYM, we własnych obiektach, a także zagrały wiele spotkań kontrolnych. Na początku września dziewczyny wyjechały na dwutygodniowy obóz do Kielnarowej, gdzie zaczęły serię sparingów przed sezonem. Pierwsze dwa mecze zespół rozegrał z MKS Dąbrową Górniczą oraz z KS DevelopRes Rzeszów. W całym okresie przygotowawczym Radomka rozegrała w sumie 15 spotkań – 6 wygranych, 6 przegranych i 3 remisy.

– To był bardzo udany okres przygotowawczy. Wszystko przebiegało planowo, bez kontuzji. Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty i u każdej z nich widać progres. Rozegraliśmy bardzo dużo sparingów i te mecze pokazały nad czym musimy jeszcze popracować, ale nasza gra wygląda zdecydowanie lepie. Myślę, że możemy z pozytywnym nastawieniem podchodzić do zbliżającego się sezonu – mówi Piotr Filipowicz, drugi trener zespołu.

Okres przygotowawczy był długi, ale dobrze przepracowany. Pojechałyśmy na obóz, gdzie trochę się zgrałyśmy, poznałyśmy ze sobą, miałyśmy dużo grania. Mam nadzieję, że to zaowocuje i będziemy dobrze grać w tym sezonie – mówi Natalia Skrzypkowska, kapitan Radomki.

Pierwsze spotkanie w ekstraklasie podopieczne Jacka Skroka zagrają już 3 listopada, a ich przeciwnikiem będzie #VolleyWrocław. – Nie grałyśmy z nimi żadnych spotkań w okresie przygotowawczym, ale mam nadzieję, że mamy duże szanse na wygraną. Jest to drużyna podobna do nas, czyli mieszanina młodości z doświadczeniem. Trzymam kciuki za moją drużynę – skomentowała kapitan E.Leclerc Radomki Radom.

 

źródło: radomka.pl