Jak co roku organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera przygotowali dla kibiców mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich będzie siatkarskie muzeum przywiezione do Areny Toruń przez Grzegorza Szewczyka – właściciela Volley Bajki – wyjątkowego miejsca na warszawskim Ursynowie.

Będzie, co oglądać, bo oprócz zdjęć i strojów reprezentacyjnych będzie też można zrobić sobie zdjęcia z najcenniejszymi siatkarskimi trofeami: – Dużo bardzo ciekawych rzeczy. Trzy puchary za Mistrzostwo Świata Polaków. Dziwna sytuacja, bo niby mamy dwa Mistrzostwa Świata, ale puchar z Meksyku jest zdublowany. Pojawią się wszystkie medale z historii męskiej i żeńskiej siatkówki: z Mistrzostw Świata, Mistrzostw Olimpijskich i z Mistrzostw Europy. – Zapowiada Grzegorz Szewczyk, dodając: -Warto przypomnieć, że podczas pierwszych Mistrzostw Europy w 49 roku nasza żeńska reprezentacja zdobyła brązowy medal, a w pierwszych Mistrzostwach Świata nasze panie miały srebrny medal – myślę, że mało, kto o tym pamięta. Teraz będzie okazja by sobie trochę przypomnieć, trochę się nauczyć, a przed wszystkim obejrzeć jak, to wszystko wygląda.

Czego jeszcze mogą spodziewać się kibice udający się do muzeum siatkarskiego? –Przyjadą wszystkie koszulki reprezentacyjne, w jakich nasza kadra grała od roku 70. Przyjadą również zdjęcia reprezentacji Polski z tamtego okresu do dnia dzisiejszego. Będzie dużo fajnych, ciekawych, atrakcyjnych wręcz szalonych rzeczy dla kibiców do oglądania – kończy Szewczyk.