Reprezentacja Polski zagra w Brnie z Czechami, Kanadą i Marokiem w grupie A Mistrzostw   Świata juniorów U21. Dziś odbyło się losowanie czemionatu, który rozegrany zostanie od 23 czerwca do 2 lipca.

– W grupie trafiliśmy m.in. na Polskę, fenomenalny zespół w tej kategorii wiekowej, który również w tych mistrzostwach celować będzie w złoty medal. Kolejnym naszym rywalem będzie Kanada. Zespół ten prezentuje atletyczną, siłową i widowiskową siatkówkę. Trzeciego przeciwnika Maroko nie znamy – komentował wyniki losowania trener reprezentacji gospodarzy Ivan Pelikan.

Z Czechami reprezentacja Polski zagra drugiego dnia turnieju 24 czerwca. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do drugiej rundy i rywalizować będą o miejsca 1-8, drużyny z miejsc 3-4 zagrają o lokaty 9-16.

Polska 21 maja w Berlinie wygrała turniej kwalifikacyjny grupy F do mistrzostw świata juniorów U21. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika to mistrzowie Europy i świata kadetów oraz mistrzowie Europy juniorów. W tym roku złota reprezentacja chce powalczyć o triumf w mistrzostwach świata do lat 21.

Po raz pierwszy w historii Republika Czeska będzie gospodarzem mistrzostw świata juniorów. Jest to dla nas duży zaszczyt oraz wyzwanie. Będzie to wielkie siatkarskie święto a my postaramy się, żeby turniej został zorganizowany jak najlepiej, a goście mile wspominali czas spędzony w naszym kraju – powiedział Prezydent Czeskiego Związku Siatkówki, Marek Pakosta.

Podział na grupy:
Grupa A (Brno):
Czechy, Polska, Kanada, Maroko
Grupa B (Brno):
Rosja (obrońca tytułu), Turcja, USA, Kuba
Grupa C (Czeskie Budziejowice): Argentyna, Włochy, Iran, Ukraina
Grupa D: (Czeskie Budziejowice): Chiny, Brazylia, Egipt, Japonia

źródło: pzps.pl