Polska wraz ze Słowenią stały się nowymi organizatorami zbliżających się Mistrzostw Świata Mężczyzn 2022. Będzie to więc kolejny wielki turniej, jaki w tym roku zagości na naszych boiskach.

Pierwotnie zbliżające się Mistrzostwa Świata miała zorganizować Rosja. Jednak w związku z jej zbrojną napaścią na Ukrainę i naciskami środowiska siatkarskiego z tym związanymi, władze światowej siatkówki zdecydowały się pozbawić Rosję tego zaszczytu.

Polska w opinii wielu osób stała się wówczas jednym z faworytów do przejęcia przywileju organizatora tej wielkiej imprezy. Już wielokrotnie stawaliśmy bowiem na wysokości zadania przy organizacji wielu turniejów. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i tworzonej przez naszych Kibiców atmosfery, były one bardzo pozytywnie odbierane na świecie. Nie dziwi więc fakt, że po raz kolejny otrzymaliśmy szasnę ugoszczenia najlepszych reprezentacji na świecie. Wraz ze Słowenią będziemy gospodarzami Mistrzostw Świata.

Niewątpliwie nasi zawodnicy będą chcieli kolejny już raz obronić złoto i udowodnić swoją pozycję wśród poszczególnych narodowych drużyn. Czempionat w roku 2014 był dla nas bardzo udany. Polacy stanęli na najwyższym stopniu podium wśród aplauzu tysięcy biało-czerwonych Kibiców. Na kolejnych mistrzostwach Biało-Czerwoni powtórzyli ten wielki sukces. Teraz staną przed szansą na podtrzymanie świetnej passy. Z całą pewnością wsparcie najlepszych na świecie kibiców będzie w stanie zdecydowanie w tym pomóc.

Dziękuję wszystkim za podejmowanie szybkich decyzji, dzięki temu wykazaliśmy się przed światową federacją siatkarską. Zostało to docenione – powiedział podczas konferencji minister sportu Kamil Bortniczuk.

Polska siatkówka stanie się liderem, jeżeli chodzi o siatkarskie imprezy w 2022 roku. Zawodnikom życzę zdrowia. Z naszej strony zrobiliśmy, co mogliśmy. Teraz wszystko zależy od siatkarzy. Mam nadzieję, że sięgną podczas tych turniejów po sukcesy. Kibicom dziękuję, że są z nami – dodał Sebastian Świderski.

Miasta-gospodarze poszczególnych meczów nie zostały jeszcze ogłoszone. Wiadomo jednak, że wszystkie spotkania Biało-Czerwonych, dwa ćwierćfinały, dwa półfinały oraz wielki finał rozegrane zostaną w Polsce!

Turniej zaplanowano na 26. sierpnia – 11. września. Następnie do walki przystąpią Biało-Czerwone, które również powalczą przy wsparciu swoich Kibiców.

źródło: Polsat Sport, fot. Magdalena Gajek