Aby marzyć o graniu w ćwierćfinale reprezentacja Polski musiała dziś wygrać mecz z Kanadą. Spotkanie rozpoczęliśmy znakomicie. Niestety od drugiego seta grała tylko jedna drużyna, Kanada. Na szczęście Biało-Czerwonym udało się doprowadzić do tie-breaka. Ten był popisem polskich siatkarek i polskiego bloku. Jutro gramy o ćwierćfinał!

Początek wyrównany. W zespole Kanady na skrzydle szalała Alexa Gray, u nas ciosy sprzedawała Magdalena Stysiak (9:9). Ale dwie świetne zagrywki Zuzanny Góreckiej pozwoliły wyjść nam na prowadzenie (12:9). Jedna z liderek Kanady, Kiera Van Ryk, nie była w stanie poradzić sobie z polskim blokiem (17:11). Biało-czerwone kontrolowały przebieg partii (25:18).

Początek drugiego seta nie dla nas. Mieliśmy problemy z przyjęciem, atak też nie był skuteczny. A rywalki spokojnie nasze problemy wykorzystywały (4:9, 10:14). Problemy Stenzel w przyjęciu i Stysiak w ataku. Kanadyjki zwiększają prowadzenie (13:17). Nie zdołaliśmy odrobić start. Set dla rywalek (19:25).

Reprezentacja Polski zaczęła spotkanie z jedną zmianą. Olivię Różański zastąpiła Weronika Szlagowska. Zdobywanie punktów wciąż przychodziło nam z trudem. Kanadyjki były pewniejsze w większości elementów. Dobrze grały Gray i Van Ryk (8:12). Coraz więcej błędów po naszej stronie. A Kanadyjki coraz bliżej wygrania drugiego seta (17:11). Kolejny set dla rywalek (16:25).

Na czwartej seta wyszliśmy już w typowy składzie, z Olivią Różański. Nasza gra falowała, ale jakby było lepiej. Pojawiły się asy serwisowe, w ataku zaczęła punktować Stysiak (11:8). Seria trudny zagrywek Góreckiej (13:8). Kanadyjki po początkowym szoku, wróciły do dobrego grania (16:15, 21:20). Błąd dotknięcia siatki… i tie-break! (25:23).

Tie-breaka zaczęliśmy świetnie, bo od bloków (5:1, 8:4). Błąd Van Ryk i mamy punkt więcej (9:4 10:5). Blok, blok, blok. Mamy to!!

Polska – Kanada 3:2 (25:18, 19:25, 16:25, 25:23, 15:5)

Polska: Joanna Wołosz (1), Olivia Różański (7), Zuzanna Górecka (8), Agnieszka Korneluk (12), Kamila Witkowska (15), Magdalena Stysiak (25), Maria Stenzel (libero) oraz Monika Fedusio, Katarzyna Wenerska, Monika Gałkowska, Weronika Szlagowska (2)

Kanada: Kiera Van Ryk (21), Brie King (4), Alexa Gray (20), Hilary Howe (14), Jennifer Cross (3), Emily Maglio (8), Arielle Palermo (libero) oraz Vicky Savard

źródło: inf. własna/foto: