Mistrzynie Olimpijskie pokonane! Coś co po meczu z Serbią wydawało się niemożliwe, stało się! Reprezentacja Polski po bardzo dobrym meczu pokonała USA 3:0. Dzięki tej wygranej wciąż mamy szanse na ćwierćfinał Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Polski źle zaczęła mecz z USA. Nasze przyjmujące miały duże problemy z zagrywkami Alexandry Frantti. A nasze skrzydłowe miały ogromne kłopoty z przebijaniem się przez blok rywalek (0:5, 5:10). Lepiej zaczęła grać Stysiak, pojawiły się też akcje z Agnieszką Korneluk (18:18). Błąd Frantti i prowadzimy! (21:19). Zepsuta zagrywka Amerykanek i mamy seta (25:23)!

W drugiego seta Biało-Czerwone o wiele lepiej, niż w premierową partię. Graliśmy środkiem, skrzydłami. Amerykanki były nieco zdezorientowane. A nam wychodziło niemalże wszystko (9:3, 14:6). Problemy ze skutecznością ataku i Amerykanki odrabiają częściowo straty (19:17). Blok Korneluk, blok Stysiak i… mamy seta (25:20)!

Środek, zagrywka, blok. Te elementy działały znakomicie na początku trzeciego seta. Zwłaszcza przyjemnie oglądało się współpracę pomiędzy Wołosz, a Korneluk (8:4, 18:14). Trwała gra punkt za punkt. U nas blok, u nich atak. U nas na ataku szalała Magdalena Stysiak (22:17). Mamy to!

Polska – USA 3:0 (25:23, 25:20, 25:18)

Polska: Joanna Wołosz (3), Zuzanna Górecka (4), Olivia Różański (8), Magdalena Stysiak (19), Kamila Witkowska (6), Agnieszka Korneluk (8), Maria Stenzel (libero) oraz Weronika Szlagowska

USA: Jordyn Poulter (2), Haleigh Washington (8), Kelsey Robinson (6), Alexandra Frantti (5), Chiaka Ogbogu (6), Andrea Drews (13), Justine Wong-Orantes (libero) oraz Danielle Cuttino (1), Lauren Carlini, Kara Bajema

źródło: inf. własna/foto: FIVB