Pierwsze spotkanie w drugiej fazie Mistrzostw Świata nie wyszło nam najlepiej. Reprezentacja Serbii okazała się dla nas za silnym przeciwnikiem. We wszystkich partiach mieliśmy swoje szansę, ale niestety reprezentacja Polski za każdym razem za późno budziła się do walki.

Początek meczu był dość wyrównany. Naszą najgroźniejszą bronią były ataki Magdaleny Stysiak oraz zbicia Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak. Dobrze pracujące blokiem Serbki jednak zdołały dość szybko wypracować kilku punktową przewagę (10:13). Polki niestety szybko spuściły z tonu. Błędy Góreckiej, nieudane ataki Stysiak i przewaga rywalek zwiększyła się (12:17). Dwa bloki Agnieszki Korneluk, błąd Bosković w ataku i odrabiamy (19:21, 21:23). Blok Szlagowskiej i remis (24:24). Problem w przyjęciu Różański i ostatecznie przegrywamy… (24:26).

Na drugiego seta reprezentacja Polski wyszła z Weroniką Szlagowską w składzie. A ta odpłaciła się efektownym blokiem na Tijanie Bosković. Niestety w ataku nie szło nam już tak dobrze. Problemy zwłaszcza miała Magdalena Stysiak (6:12). Dzięki pewnie grającym w ataku Lozo, Bosković i Busa rerpezentacja Serbii kontrolowała seta. As Alagierskie-Szczepaniak, kontra skończona przez Olivię Różański… czyżby powtórka z pierwszego seta? (16:19). Kilka efektownych obron i akcji nie pozwoliło odwrócić wyniku partii, asy serwisowe Stysiak i przegrywamy seta (22:25).

Trzeciego seta zaczęliśmy lepiej, niż dwie pozostałe partie. Graliśmy też odważniej, niż wcześniej. Pojawiło się trochę więcej grania środkiem, blok sprytnie obijała Różański. Ale Serbia miała w swoich szeregach Bosković (9:14, 13:16). Podopieczne trenera Lavariniego nie miały pomysłu na to, żeby przełamać rywalki, które z każdą akcją coraz pewniej czuły się w tym meczu (18:25).

Polska – Serbia 0:3 (24:26, 22:25, 18:25)

Składy drużyn:

Polska: Joanna Wołosz, Olivia Różański (15), Zuzanna Górecka (2), Agnieszka Korneluk (5), Klaudia Alagierska-Szczepaniak (5), Magdalena Stysiak (14), Maria Stenzel (libero) oraz Weronika Szlagowska (3), Monika Gałkowska, Katarzyna Wenerska

Serbia: Bianka Busa (8), Bojana Drca (3), Maja Aleksic (8), Jovana Stevanović (11), Tijana Bosković (14), Sara Lozo (7), Teodora Pusic (libero) oraz Bojana Milenkovic, Katarina Lazović

źródło: inf. własna/foto: FIVB