Reprezentacja Polski mierzyła się dzisiaj z Tajlandią w ramach fazy grupowej Mistrzostw Świata. Mecz rozgrywany w hali ERGO ARENA, na granicy Gdańska i Sopotu, zakończył się zwycięstwem siatkarek Lavariniego, które rozgromiły rywalki w trzech setach.

Reprezentacja Polski zaliczyła świetny start i już na samym początku meczu odskoczyła na pięć punktów. Przy stanie 6:1 0 czas poprosił szkoleniowiec Tajlandii, Danai Sriwacharamaytakul. W pewnym momencie podopieczne Stefano Lavariniego zanotowały dłuższy przestój i rywalki zaczęły odrabiać straty. Wówczas o chwilę rozmowy poprosił trener Biało-czerwonych. Przerwa przyniosła oczekiwany skutek, bowiem po bloku Agnieszki Korneluk i Weroniki Szlagowskiej, Polki zwiększyły prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta, pewnie wygrywając partię różnicą ośmiu „oczek”, 25:17. Najwięcej punktów zanotowały: Magdalena Stysiak (11), Agnieszka Korneluk (6) oraz Olivia Rożański (3).

Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęły nasze rywalki, które zbudowały czteropunktową przewagę, 5:9. Tajki znacznie poprawiły grę w obronie, ale w pewnym momencie Biało-czerwone ruszyły do odrabiania strat, a skuteczne dwa bloki Korneluk sprawiły, że na tablicy pojawił się długo wyczekiwany remis, 11:11. Gdy Polki wyszły na prowadzenie, o czas przy stanie 14:12 poprosił trener Tajlandii. Jego podopieczne grały ofiarnie, ale w tym momencie seta to było za mało na dobrze dysponowane Polki. Ostatecznie partia zakończyła się atakiem ze środka Agnieszki Korneluk, 25:17.

Trzecia odsłona zaczęła się od niewielkiego prowadzenia naszej drużyny, które po kiwce Joanny Wołosz wzrosło do trzech „oczek”, 7:4. W międzyczasie asem serwisowym popisała się Anna Stencel, 9:6. Polki cały czas kontrolowały przebieg gry, nie dając rywalkom wyprowadzać skutecznych ataków na siatce, 14:10. Dużym atutem naszej drużyny była gra blokiem, 17:13. Tajki nie mogły znaleźć recepty na dobrze grające podopieczne Lavariniego. Przy stanie 20:14 o czas poprosił jeszcze szkoleniowiec rywalek, Sriwacharamaytakul. Set zakończył się atakiem z lewego skrzydła Zuzanny Góreckiej, 25:17.

godz. 20.30 Polska – Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

Polska: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Joanna Wołosz, Oliwia Różański, Maria Stenzel (l) oraz Weronika Szlagowska, Anna Stencel

Tajlandia: Chatchu-On Moksri, Pornpun Guedpard, Thatdao Nuekjang, Hattaya Bamrungsuk, Pimpichaya Kokram, Ajcharaporn Kongyot, Piyanut Pannoy (l) oraz Natthanicha Jaisaen, Sasipapro Janthawisut