Raz, dwa, trzy… i mamy trzecie zwycięstwo na mistrzostwach świata! Białoczerwone bez problemów pokonały Koreę. Za występ w tym spotkaniu należy znów pochwalić Magdalenę Stysiak oraz Olivię Różański. Do tego znakomicie grą Polek dyrygowała Joanna Wołosz.

Początek spotkania był spokojny. Zespoły grały punkt za punkt. U nas dobrze spisywały się skrzydłowe – Magdalena Stysiak i Olivia Różański. Żaden z zespołów nie potrafił przejąć inicjatywy (10:10). Po asie serwisowym Lee Juah Koreanki prowadziły dwoma punktami, ale… po chwili znów był remis (15:15). Kontry wykorzystane przez Stysiak oraz Różański i w końcu prowadzimy (18:16). Blok, atak, atak, blok i Białoczerwone zwiększyły prowadzenie (22:17). Seta dla nas zakończony blokiem Stysiak i Korneluk (25:17).

Początek drugiego seta przypominał to, co się działo w pierwszym. Spokojna gra punkt za punkt. Atak Korneluk, blok i kontra wykorzystana przez Zuzannę Górecką… mamy prowadzenie (14:9). Biało-czerwone kontrolowały przebieg seta. Trener Lavarini wprowadził na parkiet Katarzynę Wenerską oraz Monikę Gałkowską (20:16). Polki bez problemów wygrały i tę partię (25:18).

Początek seta… i oczywiście gra punkt za punkt (8:8). Podwójna zmiana, zagrywka Katarzyny Wenerskiej, dwie kontry wykorzystane przez Górecką i prowadzimy dwoma punktami (16:12, 19:14). Polek już nic nie mogło zatrzymać. Efektowny atakiem z drugiej linii mecz zakończyła Monika Fedusio (25:16).

Joanna Wołosz, Zuzanna Górecka (11), Agnieszka Korneluk (6), Olivia Różański (12), Kamila Witkowska (9), Magdalena Stysiak (15), Maria Stenzel (libero) oraz Weronika Szlagowska, Katarzyna Wenerska, Monika Gałkowska (1), Monika Fedusio (2)

Jeongah Park (4), Seonwoo Lee (8), Sooji Han (2), Lee Juah (13), Hye Seon Yeun (1), Minkyoung Hwang (6), Kim Yeongyeon (libero) oraz Pyo Seungju, Kim Ha Kyung, Seo Yeun Yoo

Polska – Korea 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)