W swoim drugim meczu mundialu reprezentacja Kanady pokonała zespół z Egiptu w trzech setach. Spotkanie było jednak początkowo bardzo zacięte, a Egipcjanie sprawili podopiecznym trenera Antigi wiele problemów.  – Było naprawdę ciężko, ale udało nam się wygrać w trzech setach. Bardzo dobrze, że ten mecz się tak zakończył, ponieważ w tym turnieju jeśli chce się osiągnąć dobry wynik to tak naprawdę każdy set jest ważny – mówił po meczu Nicholas Hoag.

Siatkarze z Kraju Klonowego Liścia bardzo dobrze rozpoczęła mecz z Egiptem, ale przeciwnicy w pierwszej odsłonie sprawili im wiele problemów i Kanadyjczycy wygrali dopiero po grze na przewagi. W drugim secie sytuacja uległa zmianie i to Egipcjanie prowadzili przez prawie cały czas. Podopieczni trenera Antigi cierpliwie grali i w bardzo zaciętej końcówce wywalczyli zwycięstwo. W trzecim secie kanadyjscy siatkarze nie mieli już problemów z postawieniem kropki nad „i”, triumfując w całym spotkaniu 3:0. – Dzisiejszy mecz był bardzo długi. Drużyna z Egiptu zagrała bardzo dobrze. Przyjmowali nasze zagrywki i zaczęli nam sprawiać problemy w tym elemencie. Wiedzieliśmy, że musimy utrzymać ten poziom w polu serwisowym i dobrze bronić przez całe spotkanie. Było naprawdę ciężko, ale udało nam się wygrać w trzech setach. Bardzo dobrze, że ten mecz się tak zakończył, ponieważ w tym turnieju jeśli chce się osiągnąć dobry wynik to tak naprawdę każdy set jest ważny – komentował Nicholas Hoag. Zawodnik był najlepiej punktującym graczem tego meczu, a w pierwszym secie doprowadził Kanadyjczyków do zwycięstwa w grze na przewagi. Przyjmujący zapisał na swoim koncie 24 punkty przy 62% skuteczności w ofensywie. Pomógł także drużynie punktami w bloku i polu serwisowym. – To był trudny mecz. Jestem zadowolony, że wygraliśmy bez straty seta. Egipt rozegrał bardzo dobre spotkanie. Wczoraj widzieliśmy ich dobrą technikę w ataku i polu serwisowym w meczu z Brazylią. Pozytywem dla nas jest to, że pozostaliśmy skupieni i byliśmy zdecydowanie lepsi w decydujących momentach. Najtrudniejsza była druga odsłona. Zapisaliśmy na swoim koncie drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata i to jest najważniejsze – komentował trener Antiga.

Kanadyjczycy po dwóch dniach rozgrywek mają na swoim koncie 2 zwycięstwa i 6 punktów. Dzisiaj nie rozegrają żadnego meczu, a w sobotę zmierzą się z reprezentacją Chin.