MŚ 2018, gr. D: Wyniki fazy grupowej [09-18.09]

W grupie D, której mecze rozgrywane byly w Warnie, toczyła się zacięta rywalizacja. Reprezentacja Polski odnotowała komplet zwycięstw i z piętnastoma punktami zameldowała się  w rundzie drugiej!

Grupa D (Warna, Bułgaria):

(9 września, godz. 19:30)

Bułgaria – Finlandia 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:

Bułgaria: Valentin Bratoev (13), Nikolay Uchikov (8), Todor Skrimov (8), Viktor Yosifov (6), Nikolay Nikolov (5), Georgi Seganov (2), Teodor Salparov (l) oraz Rozalin Penchev (1), Nikolay Penchev

Finlandia: Sauli Sinkkonen (7), Antti Ronkainen (6), Urpo Sivula (6), Elviss Krastins (4), Eemi Tervaportti (2), Tommi Siirilä (2), Lauri Kerminen (l) oraz Niko Suihkonen (1), Samuli Kaislasalo (1), Niklas Breilin

 

(12 września, godz. 16:00)

Iran – Portoryko 3:0 (25:19, 25:14, 25:18)

Składy zespołów:

Iran: Seyed Mousavi (11), Amir Ghafour (10), Ali Shafiei (10), Farhad Ghaemi (9), Milad Ebadipour (8), Saeid Marouflakrani (3), Mahdi Marandi (L) oraz Saber Kazemi (5), Mohammadjavad Manavinezhad (1), Saman Faezi, Mohammad Taher Vadi, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (L)

Portoryko: Maurice Torres (10), Eddie Rivera (8), Jonathan Rodriguez (4), Jessie Colon (3), Angel Perez, Sequiel Sanchez, Dennis Del Valle (L) oraz Pablo Guzman (3), Ezequiel Cruz Lozada (3), Pedro Nieves, Juan Vazquez, Pedrito Sierra, Arnel Cabrera Rivera (L)

 

(12 września, godz. 19:30)

Kuba – Polska 1:3 (18:25, 19:25, 25:21, 14:25)

Składy zespołów:

Kuba: Javier Octavio Concepcion Rojas (12), Marlon Yang Herrera (11), Miguel David Gutierrez Suarez (10), Roamy Raul Alonso Arce (10), Miguel Angel Lopez Castro (9), Adrian Eduardo Goide Arredondo (2), Yonder Roman Garcia Alvarez (l) oraz Jesus Herrera Jaime (2), Yohan Armando Leon Napoles (2), Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez

Polska: Piotr Nowakowski (9), Bartosz Kurek (17), Artur Szalpuk (20), Fabian Drzyzga (1), Michał Kubiak (14), Jakub Kochanowski (5), Paweł Zatorski (l) oraz Damian Schulz (2), Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek

 

(13 września, godz. 16:00)

Portoryko – Polska 0:3 (14:25, 12:25, 15:25)

Składy zespołów:

Portoryko: Maurice Torres (8), Jessie Colon (6), Sequiel Sánchez (4), Eddie Rivera (3), Jonathan Rodriguez (3), Angel Perez, Dennis Del Valle (L) oraz Pablo Guzman (2), Ezequiel Cruz Lozada (1), Edgardo Goas, Juan Vazquez, Pedrito Sierra, Arnel Cabrera Rivera (L)

Polska: Aleksander Śliwka (13), Mateusz Bieniek (12), Jakub Kochanowski (11), Damian Schulz (6), Michał Kubiak (6), Grzegorz Łomacz (3), Paweł Zatorski (L) oraz Bartosz Kwolek (6), Dawid Konarski (3), Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek (L)

 

(13 września, godz. 19:30)

Iran – Bułgaria 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:19)

Składy zespołów:

Iran: Mohammad Manavinezhad (21), Seyed Mohammad Mousavi Eraghi (11), Amir Ghafour (11), Ali Shafiei (10), Milad Ebadipour Ghara H. (8), Mir Saeid Marouflakrani (1), Mahdi Marandi (Libero) oraz Farhad Ghaemi, Saber Kazemi, Mohammad Taher Vadi, Morteza Sharifi, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (Libero), Amir Hossein Toukhteh

Bułgaria: Todor Skrimov (17), Nikolay Uchikov (10), Viktor Yosifov (10), Valentin Bratoev (4), Georgi Seganov (1), Nikolay Nikolov (1), Teodor Salparov (Libero) oraz Nikolay Penchev (10), Miroslav Gradinarov (8), Svetoslav Gotsev (4)

(14 września, godz. 16:00)

Finlandia – Kuba 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:16)

Składy zespołów:

Finlandia: Urpo Sivula (12), Markus Kaurto (12), Sakari Antti Mäkinen (12), Elviss Krastins (11), Sauli Sinkkonen (10), Eemi Tervaportti (9), Lauri Kerminen (L) oraz Antti Ronkainen

Kuba: Miguel David Gutierrez Suarez (17), Roamy Raul Alonso Arce (9), Javier Octavio Concepcion Rojas (7), Miguel Angel Lopez Castro (5), Marlon Yang Herrera (4), Adrian Eduardo Goide Arredondo (2), Yonder Roman Garcia Alvarez (L) oraz Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez (11), Livan Taboada Diaz (2), Livan Osoria Rodriguez (1), Yohan Armando Leon Napoles

(14 września, godz. 19:30)

Bułgaria – Portoryko 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

Składy zespołów:

Bułgaria: Svetoslav Gotsev (8), Nikolay Uchikov (11), Georgi Seganov (1), Valentin Bratoev (9), Viktor Yosifov (3), Nikolay Penchev (4), Teodor Salparov (l) oraz Teodor Todorov (8), Rozalin Penchev (6)

Portoryko: Pablo Guzman (11), Angel Perez (2), Maurice Torres (8), Sequiel Sánchez (2), Jonathan Rodriguez (3), Jessie Colon (3), Arnel Cabrera Rivera (l) oraz Dennis Del Valle (l), Edgardo Goas, Pedro Nieves (1), Eddie Rivera (4), Ezequiel Cruz Lozada (2), Juan Vazquez, Pedrito Sierra (2)

(15 września, godz. 16:00)

Kuba – Iran 1:3 (25:17, 18:25, 22:25, 19:25)

Składy zespołów:

Kuba: Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez (22), Livan Osoria Rodriguez (9), Miguel David Gutierrez Suarez (15), Adrian Eduardo Goide Arredondo (3), Roamy Raul Alonso Arce (10), Miguel Angel Lopez Castro (9), Yonder Roman Garcia Alvarez (l)  oraz Marlon Yang Herrera, Javier Octavio Concepcion Rojas, Jesus Herrera Jaime (2), Yohan Armando Leon Napoles (2)

Iran: Milad Ebadipour Ghara H. (5), Mir Saeid Marouflakrani (6), Seyed Mohammad Mousavi Eraghi (10), Amir Ghafour (14), Mohammadjavad Manavinezhad (13), Ali Shafiei (10), Mahdi Marandi (l) oraz Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (l), Mohammad Taher Vadi, Saber Kazemi, Farhad Ghaemi (2)

(15 września, godz. 19:30)

Polska – Finlandia 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15)

Składy zespołów:

Polska:  Artur Szalpuk (19), Bartosz Kurek (13), Michał Kubiak (12), Mateusz Bieniek (14), Piotr Nowakowski (5), Fabian Drzyzga (3),  Paweł Zatorski (L) oraz Dawid Konarski (8), Aleksander Śliwka (2),  Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski

Finlandia:  Samuli Kaislasalo (14),  Niko Suihkonen (10),  Elviss Krastins (9), Tommi Siirilä (4), Sauli Sinkkonen (3),  Mikko Esko (4), Lauri Kerminen (L) oraz Antti Ronkainen (3), 5 Henrik Porkka (3),  Eemi Tervaportti,  Niklas Breilin (L)

 

(16 września, godz. 16.00)

Portoryko – Finlandia 2:3 (19:25, 23:25, 29:27, 25:21, 10:15)

Składy zespołów:

Portoryko: Maurice Torres (36), Jonathan Rodriguez (11), Pablo Guzman (9), Jessie Colon (9), Angel Perez (1), Sequiel Sanchez, Dennis Del Valle (L), Eddie Rivera (10), Edgardo Goas, Pedro Nieves, Ezequiel Cruz Lozada (2)

Finlandia: Sakari Antti Makinen (15), Urpo Sivula (16), Sauli Sinkkonen (13), Elviss Krastins (17), Markus Kaurto (3), Eemi Tervaportti (4), Lauri Kerminen (L), Samuli Kaislasalo, Tommi Siirilä (7), Niko Suihkonen (9)

 

(16 września, godz. 19.40)

Kuba – Bułgaria 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)

Składy zespołów:

Kuba: Miguel David Gutierrez Suarez (13), Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez (12), Roamy Raul Alonso Arce (7), Livan Osoria Rodriguez (4), Miguel Angel Lopez Castro (3), Adrian Eduardo Goide Arredondo, Yonder Roman Garcia Alvarez (L) oraz Jesus Herrera Jaime (4), Marlon Yang Herrera, Livan Taboada Diaz, Yohan Armando Leon Napoles

Bułgaria: Nikołaj Uczikow (17), Swetosław Gotsew (9), Walentin Bratojew (9), Nikołaj Penczew (7), Wiktor Josifow (6), Georgi Seganow (3), Teodor Salparow (L) oraz Rozalin Penczew (2), Todor Skrimow

(17 września, godz. 17.00) 

Kuba – Portoryko 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:17)

Składy zespołów :

Kuba: Miguel David Gutierrez Suarez (31),  Miguel Angel Lopez Castro (19), Livan Osoria Rodriguez (8), Roamy Raul Alonso Arcev (9), Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez (6), Adrian Eduardo Goide Arredondo (4),  Yonder Roman Garcia Alvarez (L) Jesus Herrera Jaime (1),  Yohan Armando Leon Napoles

Portoryko: Maurice Torres (15), Eddie Rivera (11),  Jonathan Rodriguez (2), Pedrito Sierra (2),  Ezequiel Cruz Lozada (1),  Edgardo Goas,  Arnel Cabrera Rivera (L) oraz  Sequiel Sánchez (9), Pedro Nieves (2), Pablo Guzman (1),  Dennis Del Valle (L), Angel Perez, Juan Vazquez

(17 września, godz. 19:30)

Iran – Polska 0:3 (21:25, 20:25, 22:25)

Składy zespołów:

Iran: Milad Ebadipour Ghara H. (10), Mir Saeid Marouflakrani, Seyed Mohammad Mousavi Eraghi (7), Amir Ghafour (17), Mohammadjavad Manavinezhad (10), Ali Shafiei (4), Mahdi Marandi (l) oraz Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (l), Mohammad Taher Vadi, Saber Kazemi

Polska: Piotr Nowakowski (10), Bartosz Kurek (10), Artur Szalpuk (10), Fabian Drzyzga, Michał Kubiak (12), Mateusz Bieniek (4), Paweł Zatorski (l) oraz Damian Schulz (1), Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski (6)

(17 września, godz. 17.00) 

Finlandia – Iran 2:3 (19:25, 25:22, 25:23, 23:25, 12:15)

Składy zespołów:

Finlandia: Tommi Siirila (13), Sauli Sinkkonen (8), Sakari Antti Makinen (7), Eemi Tervaportti (4), Urpo Sivula (4), Elviss Krastins (3), Lauri Kerminen (L) oraz Niko Suihkonen (19), Samuli Kaislasalo (16)

Iran: Milad Ebadipour (18), Ali Shafiei (15), Amir Ghafour (10), Amir Hossein Toukhteh (10), Saeid Marouflakrani (4), Mohammadjavad Manavinezhad (4), Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (L) oraz Morteza Sharifi (16), Saber Kazemi (2), Saman Faezi (1), Farhad Ghaemi

(18 września, godz. 19:30)

Bułgaria – Polska 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 23:25)

Składy zespołów:

Bułgaria: Svetoslav Gotsev (4), Nikolay Uchikov (8), Todor Skrimov (8), Georgi Seganov (2), Valentin Bratoev (19), Viktor Yosifov (5), Teodor Salparov (l) oraz Rozalin Penchev, Miroslav Gradinarov (4), Nikolay Penchev (3), Nikolay Nikolov (4)

Polska: Piotr Nowakowski (7), Bartosz Kurek (21), Artur Szalpuk (12), Fabian Drzyzga (1), Michał Kubiak (18), Jakub Kochanowski (8), Paweł Zatorski (l) oraz Damian Schulz (5), Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka

Tabela grupy D:

oprac.własne
fot. FIVB

Facebook Comments