MŚ 2018, gr. B: Francuzi wygrali z Egiptem

Reprezentacja Francji pokonała dzisiaj zespół z Egiptu w trzech setach. Trójkolorowi zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo, a Egipt już trzecią porażkę.

Początek premierowej odsłony był dosyć wyrównany, ale nie trwało to długo. Trójkolorowi byli bardziej skuteczni, a w ofensywie dobrze prezentował się Thibault Rossard oraz Barthelemy Chinenyeze i Francuzi na drugiej przerwie mieli o trzy “oczka” więcej na swoim koncie niż Egipcjanie. Siatkarze z Egiptu próbowali odrobić straty, ale nie udało im się. Podopieczni Laurenta Tillie rozstrzygnęli seta na swoją korzyść (25:22).

Drugi set miał nieco inny przebieg. Początkowo gra była wyrównana, ale po drugiej przerwie technicznej na prowadzenie wyszła reprezentacja Egiptu. W egipskiej ekipie skuteczny był Ahmed Abdelhay i jego drużyna prowadziła 16:12. Francuzi całkowicie odrobili straty, kiedy w polu serwisowym pojawił się Thibault Rossard. Decydujące momenty seta były zacięte, ale szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła drużyna z Francji.

Ahmed Abdelhay sprawił Francuzom trochę problemów swoją zagrywką, ale nie wystarczało to Egipcjanom. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczni Laurenta Tillie mieli cztery punkty przewagi nad przeciwnikami. Les Bleus nie tracili koncentracji i prowadzili 16:10. Reprezentacja Egiptu była bezradna i przegrali seta 16:25.

Francja – Egipt 3:0 (25:22, 25:23, 25:16)

Francja: Benjamin Toniutti (1), Kevin Tillie (3), Stephen Boyer (4), Nicolas Le Goff (8), Thibault Rossard (13), Barthelemy Chinenyeze (10), Jenia Grebennikov (L) oraz Jean Patry (12), Antoine Brizard, Julien Lyneel (7) i Daryl Bultor (2)

Egipt: Abdallah Abdalsalam Bekhit, Ahmed Abdelhay (14), Abdelrahman Seoudy (9), Mohamed Masoud, Ahmed Shafik (8), Mostafa Mohamed Ibrahim Abdelrahman (6), Aly Sherif (L) oraz Abd Abou (3), Hisam Ewais (1) i Ahmed Abdelaal (L)