Dzisiaj swoje pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna z Egiptu, która pokonała reprezentację Chin w czterech setach. Podopieczni Raula Lozano walczyli, ale wystarczyło im sił na wygranie tylko trzeciej partii.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęła reprezentacja Chin, która na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:6. Z czasem jednak gra stała się bardziej wyrównana, obie drużyny popisywały się dobrymi zagraniami i walka toczyła się „punkt za punkt”. W decydującej końcówce na przewagi bardziej cierpliwi i skuteczni okazali się zawodnicy z Egiptu, którzy wygrali seta 28:26.

Drugi set rozpoczął się podobnie. Podopieczni Raula Lozano jednak w pewnym momencie wypracowali sobie trzy punkty przewagi i prowadzili 15:11. W chińskiej ofensywie skuteczny był Libin Liu. Chińczycy popełnili jednak kilka błędów, a dobrze atakował Ahmed Abdelhay i Egipcjanie mieli już tylko „oczko” straty do rywali (19:18). Drużyny toczyły zaciętą walkę o wygraną w tym secie i ponownie zwycięzce wyłoniła gra na przewagi, w które ponownie triumfowali zawodnicy z Egiptu.

Początek trzeciej partii miał podobny przebieg, czyli podopieczni Raula Lozano objęli prowadzenie 8:5. Tym razem jednak przewaga zespołu z Chin z czasem wzrastała i prowadzili już 13:7. Egipcjanie byli bezradni, nie poradzili sobie z odrobieniem strat i przegrali 17:25.

Chińczycy w czwartej odsłonie na początku dominowali, ale Egipt cierpliwie grał i wyrównał stan punktowy (11:11). Nie do zatrzymania był Ahmed Abdelhay i Egipcjanie wyszli na prowadzenie 16:14. Siatkarze z Chin wyprowadzali skuteczne akcje, ale ciągle o kilka „oczek” do przodu była drużyna z Egiptu, która wygrała seta 25:21.

Chiny – Egipt 1:3 (26:28, 24:26, 25:17, 21:25)

Chiny: Chuan Jiang (28), Tianyi Mao (1), Daoshuai Ji (5), Longhai Chen (9), Libin Liu (19), Shuhan Rao (2), Jiahua Tong (L) oraz Binglong Zhang, Yaochen Yu i Ruantong Miao (4)

Egipt: Abdallah Bekhit, Abd Abou (12), Ahmed Abdelhay (23), Mohamed Masoud (7), Ahmesd Shafik (14), Mostafa Mohamed Ibrahim Abdelrahman (2), Ahmed Abdelaal (L) oraz Ahmed Mohamed, Hossam Abdalla (7), Omar Hassan (1), Abdelrahman Seoudy (2), Hisham Ewais (6) i Sherif Aly (L)