W pierwszym meczu grupy B pewne zwycięstwo odniosła reprezentacja Francji. Trójkolorowi pokonali zespół z Chin w trzech setach, a podopieczni Raula Lozano nie sprawili im większych problemów.

Premierowa odsłona spotkania początkowo była wyrównana. Na pierwszej przerwie technicznej nieznacznie lepsi byli podopieczni Raula Lozano (6:8). Po powrocie na parkiet reprezentacja Francji była skuteczna w ofensywie i to Francuzi objęli prowadzenie (16:13). Nie do zatrzymania w ataku był Kevin Tillie i przewaga francuskiej ekipy powiększała się (21:16). Po drugiej stronie siatki skuteczny był Libin Liu, ale nie wystarczyło to drużynie z Chin, która uległa Francji w pierwszym secie (25:20).

W drugiej partii podopieczni Laurenta Tillie przejęli inicjatywę już od samego początku. Bardzo dobrze w polu serwisowym zaprezentował się Earvin Ngapeth, który punktował zagrywką 3 razy. Ponownie skuteczny był  Kevin Tillie i przewaga francuskiej ekipy na drugiej przerwie technicznej wynosiła 6 „oczek”. Siatkarze z Chin odrobili kilka punktów, ale wciąż nie potrafili nawiązać wyrównanej gry (18:14). Skuteczny w chińskiej ofensywie był Daoshuai Ji (19:15). Julien Lyneel zastąpił Earvina Ngapetha na boisku i od razu zameldował się skutecznym blokiem (22:16). Zawodnicy z Chin nie poddawali się i obronili cztery piłki setowe, ale to Francuzi rozstrzygnęli seta na swoją korzyść (25:21).

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak drugi – podopieczni Laurenta Tillie już na początku odskoczyli na kilka „oczek”. Podopieczni Raula Lozano nie potrafili poradzić sobie z atakami przeciwników, a na francuskim skrzydle wyróżniał się Stephen Boyer. Siatkarze z Chin nie odrobili strat i przegrali bardzo wyraźnie w trzeciej odsłonie (25:17).

Francja – Chiny 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)

Francja: Benjamin Toniutti (2), Kevin Tillie (10), Earvin Ngapeth (7), Kevin Le Roux (1), Nicolas Le Goff (6), Stephen Boyer (23), Jenia Grebennikov (L) oraz Barthelemy Chinenyeze (5), Julien Lyneel (4) i Antoine Brizard

Chiny: Chuan Jiang (10), Tianyi Mao, Daoshuai Ji (6), Longhai Chen (9), Libin Liu (8), Shuhan Rao, Jiahua Tong (L) oraz Haixiiang Du, Yaochen Yu i Chuanhang Tang (3)