Reprezentacja Holandii w swoim ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyła się z drużyną z Egiptu. Pomarańczowi pokonali rywali w czterech setach i zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty.

Początkowo premierowa odsłona była wyrównana. Na pierwszą przerwę techniczną o jedno „oczko” lepsi schodzili zawodnicy z Holandii. Po chwili jednak Holendrzy wyprowadzili kilka skutecznych akcji i wypracowali sobie sześć punktów przewagi. Bardzo skuteczny w pierwszym secie był Jeroem Rauwerdink, który w ataku zapisał 62% skuteczności i dwukrotnie punktował zza linii 9.metra. Egipcjanie nie potrafili odrobić tak dużych strat i ulegli 18:25.

Podopieczni Gido Vermeulena już na początku seta odskoczyli rywalom na kilka punktów. W holenderskiej drużynie wyróżniał się Wouter Ter Maat i dzięki temu jego drużyna na drugiej przerwie technicznej prowadziła 16:13. Po drugiej stronie dobrze prezentował się Hisam Ewais, ale to nie wystarczało. Pomarańczowi wygrali drugą odsłonę i wyszli na prowadzenie w meczu 2:0.

Sytuacja zmieniła się w trzeciej partii. Tym razem na początku dwupunktowe prowadzenie uzyskali zawodnicy z Egiptu (8:6). Holendrzy popełnili kilka błędów własnych, a w egipskiej ofensywie punktował Hisam Ewais i przewaga Egipcjan wzrastała (16:12). Pomarańczowi odrobili straty i w zaciętej końcówce byli bliscy odwrócenia losów seta na swoją korzyść, ale finalnie to ich przeciwnicy wygrali 25:23 i przedłużyli mecz.

Walka w czwartym secie była wyrównana (7:7). W drugiej fazie seta Holandia zyskała kilka punktów przewagi, dzięki skuteczności jaką prezentował Wouter Ter Maat, a także dzięki dobrej postawie w bloku. Holendrzy prowadzili już 19:12 i nic nie zapowiadało, żeby Egipcjanie mogli im w jakiś sposób zaszkodzić. Podopieczni Gido Vermeulena wygrali seta 25:16, a cały mecz 3:1.

Egipt – Holandia 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 16:25)

Egipt: Abd Abou, Ahmed Abdelhay, Mohamed Masoud, Hossam Abdalla, Ahmed Shafik, Mostafa Abdelrahman, Ahmed Abdelaal (L) oraz Omar Hassan, Abdelrahman Saoudy, Hisham Ewais i Sherif Aly (L)

Holandia: Wessel Keemink, Maarten van Garderen, Jeroen Rauwerdink, Tim Smit, Wouter Ter Maat, Michael Parkinson, Just Dronkers (L) oraz Thijs Ter Horst, Gijs Jorna i Dirk Spardians (L)