Mistrzowie Olimpijscy w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata pokonali zespół z Egiptu w trzech setach. Egipcjanie nawiązali walkę z Canarinhos w drugim i trzecim secie, ale lepsi okazali się podopieczni Renana Dal Zotto, którzy zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty.

Na początku premierowej odsłony Brazylijczycy wypracowali sobie kilka punktów przewagi (8:4). Z biegiem czasu Mistrzowie Olimpijscy powiększali swoje prowadzenie (13:6). Bardzo dobrze w ataku spisywał się Wallace de Souza (16:7). Siatkarze z Egiptu nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z zespołem z Brazylii i przegrali w pierwszym secie do 17.

Druga partia była bardziej wyrównana. Skutecznymi blokami na zawodnikach z Brazylii popisywał się Mohamed Masoud i Egipt wypracował sobie dwa punkty przewagi. Canarinhos jednak szybko straty odrobili (14:14). Gra toczyła się „punkt za punkt” (18:18). Z dobrej strony w ofensywie pokazywał się Carlod Eduardo Baretto Silva i Brazylijczycy objęli prowadzenie (21:18). Silnym atakiem seta zakończył Douglas Souza (25:22).

Brazylijczycy rozpoczęli trzeciego seta lepiej od drużyny z Egiptu (8:6). Ich przeciwnicy grali cierpliwie i odrobili straty, a nawet wypracowali sobie dwa punkty przewagi (14:16). Znowu skuteczny był Wallace de Souza i Brazylia wyszła na prowadzenie (21:18). Mistrzowie Olimpijscy zachowali koncentrację do samego końca i wygrali także w trzeciej odsłonie (25:20).

Brazylia – Egipt 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)

Składy zespołów:

Brazylia: Bruno Rezende (2), Isac Santos (7), Wallace de Souza (12), Douglas Souza (12), Carlos Eduardo Baretto Silva (9), Lucas Saatkamp (5), Thales Hoss (L) oraz William Arjona, Mauricio Souza, Lucas Loh (1) i Evandro M. Guerra

Egipt: Abdallah Abdalsalam Bekhit, Abd Elhalim Mohamed Abou (9), Ahmed Abdelhay (13), Mohamed Masoud (8), Ahmed Shafik (6), Mostafa Mohamed Ibrahim Abdelrahman (2), Ahmed Abdelaal (L) oraz Omar Hassan (8), Ahmed Mohamed i Sherif Aly (L)

inf.własna
fot. FIVB