Reprezentacja Holandii dość niespodziewanie pokonała zespół z Brazylii w czterech setach. – To był niesamowity mecz. Myślę, że zaskoczyliśmy ich kilkoma innymi nazwiskami w pierwszej szóstce, a to oni rozegrali świetne spotkanie – mówił po tym zwycięstwie selekcjoner Holendrów.

Gido Vermeulen, trener reprezentacji Holandii:

To był niesamowity mecz. Myślę, że zaskoczyliśmy ich kilkoma innymi nazwiskami w pierwszej szóstce, a to oni rozegrali świetne spotkanie. Ten mecz zapadnie nam w pamięć, bo jak dobrze pamiętam to ostatnio pokonaliśmy Brazylię 52 lata temu. Jestem bardzo szczęśliwy. Chyba nadal nie mogę uwierzyć w to zwycięstwo.

Nimir Abdel-Aziz, kapitan reprezentacji Holandii:

Ta wygrana jest dla nas niespodzianką, ponieważ graliśmy przeciwko Mistrzom Olimpijskim. Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Oczywiste, że pokazać się z jak najlepszej strony, ale nie spodziewaliśmy się, że zagramy aż tak dobrze. Możemy być z siebie dumni, że udało nam się pokonać zespół z Brazylii. Jutro czeka nas następny mecz, musimy się przygotować i być gotowi na kolejną bitwę.

Maarten Van Garderen, przyjmujący reprezentacji Holandii:  

To najlepsze zwycięstwo w moim życiu! Chyba także w mojej karierze. Gramy jako drużyna razem od dłuższego czasu i mieliśmy wiele wzlotów i upadków. Teraz bierzemy udział w ważnym turnieju i pokonaliśmy Mistrzów Olimpijskich. Wielu krytyków w tamtym roku mówiło,  że Holandia nie jest już tak silnym zespołem. To w sumie prawda, bo nie zawsze gramy tak dobrze i jestem szczęśliwy, że pokazaliśmy dzisiaj nasz potencjał. Po zdobyciu ostatniego punktu spojrzałem na mój zespół i pomyślałem „Czy to się dzieje naprawdę?”. W takim momencie nie może nie możesz tylko myśleć, że wygrałeś. Nawet jeśli wygrywasz, nie możesz oczekiwać, że na końcu to ty będziesz zwycięzcą. Szczególnie, kiedy grasz z Brazylijczykami. Nasi przeciwnicy zagrywali dobrze, ale to my pozostaliśmy skupieni do końca. To niesamowite doświadczenie. Tak naprawdę myśleliśmy, że mamy szanse tylko w meczach z Chinami i Egiptem, ale udało nam się zwyciężyć w takim starciu. Dlaczego więc nie pokazać jutro tego samego w meczu z Francją?  Wydaje mi się, że będzie to interesujące spotkanie.

Bruno Rezende, kapitan reprezentacji Brazylii:

Chciałbym pogratulować drużynie z Holandii. Zagrali dzisiaj lepiej od nas w kilku aspektach gry, a szczególnie w obronie. Byli też bardziej cierpliwi w trudnych sytuacjach i mieli bardziej agresywną zagrywkę. Po prostu zasługiwali na to zwycięstwo. Siatkówka taka jest, nawet jeśli jesteś faworytem w jakimś starciu to musisz to pokazać na boisku. Teraz trzeba iść do przodu i skupić się na kolejnych meczach,  bo dla nas każdy mecz w tym turnieju jest jak finał. Musimy myśleć o pojedynku z Kanadą.