Dziś we włoskiej Florencji rozlosowano grupy mistrzostw świata 2018. Reprezentacja Polski trafiła do grupy D w Warnie, gdzie zmierzy się choćby ze współgospodarzem Mundialu, Bułgarią.

Mistrzostwa świata we Włoszech i Bułgarii zostaną rozegrane w dniach 10-30 września 2018. Rywalizacja toczyć się będzie w dziewięciu miastach – Rzymie, Turynie, Bari, Bolonii, Mediolanie, Warnie, Sofii, Płowdiwie oraz Ruse.

Format turnieju jest bardzo podobny do tego, który obserwowaliśmy w poprzedniej edycji. W rozgrywkach wystąpią 24 drużyny podzielone na cztery grupy, po sześć w każdej. Do kolejnej rundy awansuje szesnaście ekip (cztery najlepsze z każdej grupy), które utworzą cztery grupy po cztery zespoły. Przepustkę do następnego etapu uzyska sześć drużyn, które spotkają się w dwóch, trzyzespołowych grupach. Cztery najlepsze z nich zagrają w półfinałach, a potem w finale i meczu o trzecie miejsce.

Trofeum wywalczonego przed trzema laty bronić będą Polacy. Na turnieju po raz pierwszy od szesnastu lat zabraknie za to brązowych medalistów poprzedniego Mundialu, Niemców.

Faza grupowa mistrzostw świata 2018:

Grupa A (Florencja i Rzym):
Włochy
Argentyna
Japonia
Belgia
Słowenia
Dominikana

Grupa B (Ruse):
Brazylia
Kanada
Serbia
Egipt
Chiny
Holandia

Grupa C (Bari):
USA
Rosja
Francja
Australia
Tunezja
Kamerun

Grupa D (Warna):
Bułgaria
Polska
Iran
Kuba
Finlandia
Portoryko

źródło: inf. własna
fot: FIVB