Czechy pokonały Koreę w pięciu setach, jednak trener zwycięskiej ekipy był krytyczny w stosunku do przebiegu meczu.

Zdenek Smejkal, trener Czech:

Myślę, ze straciliśmy koncentrację po pierwszym secie, jednak na szczęście wygraliśmy mecz. Koreańczycy nie dali nam szans przez całe dwie partie. Fila bardzo nam pomógł w trzecim secie. Wniósł na boisko życie i entuzjazm do gry. Miał pozytywny wpływ na cały zespół. W tie-breaku popełniliśmy kilka błędów, ale zrelaksowaliśmy się i dobrze się to skończyło.

Ales Holubec, kapitan Czech:

Jestem nieco zły, ponieważ to trzeci mecz na własnym boisku i mieliśmy cały tydzień na trening. Nie używaliśmy wystarczająco naszych nóg i nasza gra była zbyt wolna. Musimy się nieco bardziej zrelaksować, żeby grać tak, jak w tie-breaku. Tam było widać, jacy spokojni jesteśmy. W końcówce udało nam się ich pokonać i to jest ważne. Tak, wygraliśmy 15:12, popełniliśmy kilka błędów, ale teraz jesteśmy lepszym zespołem. Potrzebujemy jedynie trochę relaksu.

Moon Yongkwan, trener Korei:

Ogólnie to był dobry mecz, jednak w końcówce zabrakło nam skupienia. W kolejnym meczu musimy lepiej zagrywać.

Yung-Suk Shin, kapitan Korei:

W tym meczu Czesi byli lepsi w bloku. My natomiast musimy poprawić nasz atak. Musimy grać wyższe piłki do ich bloku.