Mateusz Kowalski zdecydował się pozostać w klubie z Będzina i w przyszłym sezonie reprezentować barwy MKS – u. – Mam w sobie sportową złość i chciałbym teraz udowodnić, że potrafię grać, że mogę coś fajnego pokazać na parkieciezapowiedział młody gracz.

Mateusz Kowalski mimo licznych propozycji wypożyczenia do klubów PlusLigi i I ligi, postanowił zostać w MKS-ie Będzin. Gracz w minionym sezonie borykał się z kontuzją – zerwane więzadła stawu kolanowego. Wpłynęło to na późne rozpoczęcie rozgrywek PlusLigi przez tego zawodnika. – Zostaję w Będzinie na kolejne rozgrywki i to dla mnie dobra wiadomość. Trener Stelio DeRocco będzie miał do dyspozycji pięciu środkowych, więc będzie rywalizacja a dla trenera możliwość wyboru. Dla mnie treningi u takiego szkoleniowca  to okazja do sportowego rozwoju. Chciałbym mu udowodnić, że stać mnie na coraz lepszą grę – powiedział środkowy bloku.

Na przełomie czerwca i lipca Mateusz Kowalski wraz z Jakubem Peszko weźmie udział w rywalizacji o akademickie mistrzostwa Europy, które odbędą się Rzeszowie (25 czerwca – 2 lipca). – To fajna okazja, by się pokazać. Wszak w trakcie sezonu praktycznie nie grałem – dodał zawodnik.

Okienko transferowe (stan na 08.06.2017r.):

Pozostali: Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Dawid Woch, Jonah Seif, Łukasz Kozub, Zlatan Yordanov, Artur Ratajczak, Michał Potera, Jakub Peszko, trener Stelio DeRocco, asystent trenera Rafał Murczkiewicz, asystent trenera Emil Siewiorek, Mateusz Kowalski
Przybyli: Matej Kök (Triglav Kranj – Słowenia), Szymon Gregorowicz (MKS Będzin – Młoda Liga), Rafał Faryna (Cerrad Czarni Radom), statystyk Maciej Etgens (AKS Resovia Rzeszów)
Ubyli: Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – powrót z wypożyczenia), Nathan Roberts (?), Kyle Russell (?), Paweł Stysiał (?), Mateusz Piotrowski (?), statystyk Mateusz Musiał (Cuprum Lubin)

mksbedzin.pl