MKS Banimex Będzin od najbliższego sezonu będzie prowadzony przez nowego szkoleniowca. Został nim Tomasz Wasilkowski.

Wasilkowski zdobywał swoje trenerskie doświadczenia zaczynając od Szkoły Mistrzostwa Sportowego, przez juniorska Reprezentacja Polski kobiet, Pamapol Wielton Wieluń, Ślepsk Suwałki, Atom Trefl Sopot po Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza. Przerwy międzysezonowe trener Wasilkowski spędzał na stażach i szkoleniach organizowanych przy selekcjonerach różnych reprezentacji. Takim sposobem mógł podglądać strategie szkoleniowe takich ikon siatkówki, jak Vital Heynen, Karch Kiraly, Hugh McCutcheon, Daniel Castellani czy Andrea Anastasi.

– Bardzo podoba mi się projekt, który przedstawił Zarząd Klubu. Swego czasu, w luźnej rozmowie, Prezes Klubu przedstawił mi plan działania na najbliższe dwa- trzy lata. Okazało się, że mój punkt widzenia i charakterystyka tego, co chciałbym zrobić pokrywa się w znakomitej większości z wizją rozwoju klubu. Myślę, że Będzin to idealne miejsce do rozwoju, ogromna szansa, ale i ogromna odpowiedzialność. A ja lubię wyzwania… – powiedział nowy trener będzinian.

– Drużyna nie jest jeszcze skompletowana, więc na tę chwilę możemy mówić tylko o planach. – tłumaczy trener. – Jeżeli będę miał poukładane wszystkie elementy, wtedy poznając każdego z osobna, będę mógł powiedzieć  jaka będzie wizja zespołu, jaka może być tożsamość drużyny. Przede wszystkim chciałbym żeby to był zespół, grupa ludzi doskonale rozumiejących się, lubiących przebywać ze sobą na boisku i poza nim zespół. Zespół, w którym każdy będzie czuł się potrzebny.  To trudne zadanie, ale wiem, że największy talent nie stanowi jeszcze najlepszego zespołu. A ja chciałbym zbudować zespół najlepszy z możliwych. Drużyna przede wszystkim… – dodał.