Rozgrywki I ligi siatkówki mężczyzn zbliżają się wielkimi krokami – jednym z zespołów uczestniczących w rywalizacji będzie drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Spała.

fot. fivb.org

W skład zespołu Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Spała wchodzą między innymi kadeci, którzy sięgnęli w sierpniu po tytuł mistrza świata. Sam SMS Spała ma za sobą bardzo udany poprzedni sezon. – Rywalizacja z mocnymi zespołami na zapleczu ekstraklasy na pewno pomogła zbudować dobrą dyspozycję pod tegoroczne sukcesy – przyznał Maciej Zendeł, II trener reprezentacji kadetów, który w poprzednim sezonie trenował także SMS PZPS Spała.

Drużyna SMS konkurowała w I lidze z mocnymi zespołami i zawodnikami grającymi uprzednio w Plus Lidze. Zdobyte doświadczenie zaowocowało także na parkietach reprezentacyjnych – nasi kadeci zdobyli mistrzostwo świata i Europy, zwyciężyli w Europejskim Festiwalu Młodzieży w Tbilisi (European Youth Olimpic Festival).

Rozgrywki I Ligi siatkówki panów rozpoczną się 3 października. Na SMS PZPS Spała czekają między innymi drużyny z Zawiercia, Szczecina, Suwałk, czy beniaminek z Katowic. Siatkarze z Suwałk wygrali u siebie turniej obsadzony takimi zespołami jak LOTOS Trefl Gdańsk czy AZS Politechnika Warszawska. W pierwszej kolejce SMS zagra przeciwko siatkarzom TS Victoria PWSZ Wałbrzych, ubiegłorocznym zwycięzcom rozgrywek I ligi.