ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle dzielą dwa sety od obrony mistrzowskiego tytułu. Jeżeli im się to uda, w grudniu będą oni gospodarzami Klubowych Mistrzostw Świata. W finałowym starciu jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte, bowiem rywalizacja przenosi się do Kędzierzyna na drugi, decydujący mecz. Jeżeli PGE Skra wygra spotkanie za trzy punkty oraz złotego seta, to bełchatowianie będą mistrzami Polski oraz gospodarzami KMŚ.

Mistrz Polski sezonu 2016/17 zostanie gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w terminie 11-17 grudnia 2017 roku. ZAKSA lub PGE Skra dołączy do Sarmayeh Bank Tehran (mistrzowie Azji), Sady Cruzeiro (mistrzowie Ameryki Południowej i obrońcy tytułu) oraz zwycięzców Ligi Mistrzów, którzy będą znani po Final Four w Rzymie (29-30 kwietnia). Dwa kolejne bilety powędrują do ligowych mistrzów dwóch najlepszych krajów z rankingu FIVB. Zostaną przyznane również dwie „dzikie karty”. W turnieju weźmie udział 8 drużyn.

Faza grupowa KMŚ zostanie rozegrana w dwóch miastach w dniach 11-14 grudnia. Następnie dwie najlepsze drużyny każdej z grup przeniosą się do innego miasta, by spotkać się w półfinałach i finałach.

źródło: fivb.com