Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej

Już jutro rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej. W turnieju, który zostanie rozegrany w czterech holenderskich miastach będziemy mogli obserwować również polskie pary.

Mistrzostwa Świata będą najwazniejszym turniejem piłki plażowej w tym roku. Rozgrywki będą odbywały się w czterech miastach w Holandii: Apeldoorn, Amsterdam, Haga oraz Roterdam. Zwycięzcy w kategorii mężczyzn i kobiet otrzymają po 500 punktów w rankingu FIVB. Ponadto pary, które zajmą miejsca na podium automatycznie zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W grupie A zostali rozstawieni Kądzioła/Szałankiewicz, którym przyjdzie się zmierzyć z Kubańczykami – Sergio/Nivaldo(27.06), Holendrami – Nummerdor/Varenhorstned(28.06.), reprezentantami El Salvador – Escobar/Vargas(30.06).

Para Fijałek/Prudel będzie rywalizowała w grupie D z Egipcjanami – Usama/Ayman(27.06), Wenezuelczykami – Henriquez/Villafane(28.06) i Kanadyjczykami – Binstock/Schachter(30.06)

W grupie E swoje mecze rozegrają Kołosińska/Brzostek. Reprezentantkom Polski przyjdzie się zmierzyć z Kanadyjkami – Broder/Valjs(27.06), zawodniczkami z Maroka Ettayfi/Mahassinemar(28.06) oraz Czeszkami – Kolocova/Slukova(30.06).

Para Baran/Gruszczyńska została rozstawiona w grupie K. Reprezentantki Polski zmierzą się z zawodniczkami ze Słowacji – Dubovcova/Nestarcova(28.06), Niemkami – Ludwig/Walkenhorst(29.06), reprezentantkami Kostaryki – Cope/Alfaro(30.06).

Facebook Comments