Mistrzostwa świata w Argentynie coraz bliżej

– Zdajemy sobie sprawę, że po ostatnich wynikach oczekiwania co do naszego startu w Argentynie są duże. Jednak trzeba pamiętać, że mistrzostwa świata są zupełnie inną imprezą niż czempionat kontynentalny. Na pewno lecimy walczyć o najwyższe cele – powiedział przed odlotem do Argentyny trener reprezentacji Polski kadetów Sebastian Pawlik.

fot.: cev.lu

Biało-czerwoni nie przegrali jeszcze spotkania w oficjalnym turnieju. Rozpoczęli od mistrzostw EEVZA. Następnie wygrali kwalifikacje do czempionatu Europy, w którym zdobyli złoty medal. W Tbilisi zajęli pierwsze miejsce w XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, w którym każdego z rywali pokonali 3:0. Kilka dni wcześniej przed odlotem do stolicy Gruzji zwyciężyli w silnie obsadzonym Memoriale Jurija Czesnokowa w Anapie.

Przegrali w Krośnie sparing z Brazylią, w Anapie ulegli, grając drugą szóstką drużynie Rosji II, ale w turniejach mistrzowskich nie doznali porażki.

W reprezentacji Polski w porównaniu ze składem na XIII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy zaszła jedna zmiana. Tomasza Polczyka zastąpił Jędrzej Gruszczyński, który grał w mistrzostwach Europy.

W fazie grupowej mistrzostw świata, które rozegrane zostaną od 14 do 23 sierpnia w Argentynie, Polska spotka się z Iranem, Chile, Tajwanem i Bułgarią.

Reprezentacja Polski kadetów na MŚ w Argentynie:

rozgrywający: Kamil Droszyński, Łukasz Kozub,

atakujący: Damian Domagała, Jakub Ziobrowski,

środkowi: Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Patryk Niemiec,

przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Jakub Szymański, Jędrzej Gruszczyński,

libero: Mateusz Masłowski.

Facebook Comments