Późnym popołudniem we włoskim Lecce biało-czerwoni rozegrali drugie spotkanie na mistrzostwach starego kontynentu do lat osiemnastu. Tym razem podopieczni Michała Bąkiewicza zmierzyli się z reprezentacją Niemiec. Obie drużyny wygrały swoje inauguracyjne mecze grupowe. Polacy w sobotę bez straty seta uporali się z Czechami, a nasi zachodni sąsiedzi odnieśli zwycięstwo po tie-breaku nad Białorusią. Pierwszy set poniedziałkowego spotkania był najbardziej emocjonujący za sprawą końcówki, w której biało-czerwoni osiągnęli wygraną po grze „na przewagi”. Do drugiej partii Polacy podeszli znacznie spokojniej, szybko wyszli na wysokie prowadzenie, które utrzymali do samego końca. W trzeciej odsłonie nasi zawodnicy dopełnili dzieła, potwierdzając tym samym znakomitą formę. Już w środę podopieczni trenera Bąkiewicza zmierzą się na zakończenie grupowej rywalizacji z reprezentacją Białorusi.

Kapitan reprezentacji Polski U18, Jakub Olszewski, dla s-w-o.pl:

– Wydawało się, że pierwszy set był w końcówce pod naszą kontrolą, jednak nie skończyliśmy kilku ataków, Niemcy zagrali dobrze na kontrach i ze stanu 23:19 zrobiło się 23:24. Od drugiego seta kontrolowaliśmy już mecz do końca. Oczywiście cieszy kolejne zwycięstwo, ale teraz skupiamy się tylko i wyłącznie na Białorusi.

Polska – Niemcy  3:0 (27:25, 25:15, 25:19)

Polska: Kamil Szymendera, Maksym Kędzierski, Kacper Pakos, Jakub Olszewski, Kajetan Kubicki, Tytus Nowik, Mateusz Kufa, Piotr Śliwka, Jakub Hawryluk (L), Mateusz Nowak, Kacper Ratajewski, Jakub Gaweł

Niemcy: Djifa Julien Amedegnato, Simon Kohn, Milan Kvrzic, Philipp Herrmann, Leonard Graven, Anton Jung, Ben-Simon Bonin, Joscha Kunstmann, Linus Huger, Patrick Rupprecht, Malte Ullerich, Carl Moller

źródło: CEV, inf. własna/fot: CEV