W półfinałowym starciu Polaków z Bułgarami nasi reprezentanci musieli uznać wyższość gospodarzy turnieju. Mecz stał na wysokim poziomie, a po obu stronach nie brakowało efektownych obron oraz kontrataków. Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla biało-czerwonych, od wygrania przez nich pierwszej partii. Jednak w pozostałych setach skuteczniejsi w końcówkach okazywali się być podopieczni Martina Stoeva. Taki rezultat oznacza, że nasi zawodnicy zmierzą się jutro w meczu o brąz z przegranym pojedynku Czechy-Francja.

Szymon Górowski, środkowy reprezentacji Polski minikadetów, dla s-w-o-.pl:

Robiliśmy co było w naszej mocy na boisku. Zostawiliśmy tu dzisiaj kawał serca. Trudno mówić na spokojnie o meczu, który przed chwilą się zakończył. Nie chcę też nikogo oceniać, ale uważam, że poziom sędziowania tego spotkania pozostawia wiele do życzenia. Naszym celem na mistrzostwach było wywalczenie medalu. To się nie zmienia. Szkoda, że nie będzie to złoto. Jednak czujemy się mocni i będziemy jutro walczyć do końca. 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Vladimir Garkov, który zdobył dwadzieścia dwa punkty i skończył dziewiętnaście ataków. Z kolei wynikiem 32% perfekcyjnego przyjęcia może pochwalić się Aleksandar Nikolov. Jeśli chodzi o biało-czerwonych znów nie zawiódł Szymon Górowski. Nasz środkowy pięciokrotnie blokował rywali, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku w tym elemencie. Dobre zawody rozegrał również Piotr Śliwka, który udanie zaatakował czternaście razy.

Polska – Bułgaria 1:3 (25:22, 21:25, 25:27, 23:25)

Składy zespołów:

Polska: Kajetan Kubicki (2), Piotr Śliwka (3), Kacper Pakos (4), Aleksander Czerwiński (5), Jakub Olszewski (6), Tytus Nowik (8), Kamil Szymendera (9), Maksymilian Kędzierski (L), Konrad Pacholski (11), Szymon Górowski (12), Jakub Hawryluk (L), Jakub Szafrański (20)

Bułgaria: Borislav Nikolov (1), Lazar Bouchukow(3), Erik Stoev (4), Viktor Nedylakov (6), Apostol Boyanov (8), Vladimir Garkov (9), Stoil Palev (10), Aleksandar Nikolov (11), Georgi Tatarov (12), Ivaylo Damyanov (13), Voyn Voynov (14), Hristyan Velikov (L)

źródło: inf. własna/fot: CEV