Czterech setów potrzebowali podopieczni Ariela Fijoła, aby rozstrzygnąć spotkanie z Grecją na swoją korzyść. Gra Polaków, zwłaszcza w pierwszym secie, mogła się podobać. Biało-czerwoni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwolili przeciwnikom przejąć inicjatywy. Dzięki zwycięstwu reprezentanci naszego kraju umocnili się na drugiej pozycji w swojej podgrupie. Do liderujących Czechów tracą tylko jeden punkt. 

Szymon Górowski, środkowy reprezentacji Polski kadetów, dla s-w-o.pl:

Jesteśmy zadowoleni z wyniku i zwycięstwa, jednak jest pewien niedosyt. Mogliśmy zakończyć ten mecz w trzech setach. W drugim secie dekoncentracja. Popełniliśmy sporo błędów, było wiele niedomówień. Na szczęście to nas zmobilizowało do lepszej gry w trzeciej i czwartej partii. Zaczęła funkcjonować zagrywka, dzięki czemu odrzuciliśmy Greków od siatki. Teraz skupiamy się na ostatnim meczu grupowym, który rozegramy już jutro z Czechami. 

Zdecydowanym liderem greckiego zespołu był Alexandros Nanopoulos. Zawodnik ten zdobył  siedemnaście punków w ataku i dwa na zagrywce. Jeśli chodzi o grę reprezentacji Polski, cała drużyna zasługuje na pochwałę. Jakub Olszewski oraz Tytus Nowik osiągnęli po dwanaście “oczek”. Trzy asy serwisowe dołożył Piotr Śliwka, a Kajetan Kubicki, wespół z Szymonem Górowskim, w sumie sześciokrotnie powstrzymywali podopiecznych Georgisa Bakodimosa na siatce.

Jutrzejsze spotkanie Polaków z Czechami zadecyduje, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie 2.

Polska – Grecja 3:1 (25:13, 23:25, 25:17, 25:18)

Składy zespołów:

Polska: Kajetan Kubicki (2), Piotr Śliwka (3), Kacper Pakos (4), Aleksander Czerwiński (5), Jakub Olszewski (6), Tytus Nowik (8), Kamil Szymendera (9), Maksymilian Kędzierski (L), Konrad Pacholski (11), Szymon Górowski (12), Jakub Hawryluk (L), Jakub Szafrański (20)

Grecja: Eleftherios  Folias (L), Konstantinos Sotiriou (2), Alexandros Nanopoulus (3), Nikolaos Christopoulos (5), Panagiotis Sousounis (6), Sergio Stricca (8), Ioannis Papadakis (9), Dimitrios Theodosis (10), Alexios-Nikolaos Tokamanis (11), Vasileios Seremetis (12), Apostolos Petsias (13), Angelos Marokou (14)

źródło: inf. własna/fot: CEV